Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Parauszek i przyjaciele

Przygody następcy Misia Uszatka – Zajączka Parauszka i jego przyjaciół z Naszego Lasu. Pierwszy od kilkunastu lat polski serial lalkowy studia Se-ma-for, zrealizowany w koprodukcji z NInA.

Tytułowym bohaterem jest zajączek mieszkający wraz z grupą przyjaciół w krainie zwanej Naszym Lasem. Historia dziewiątki małych bohaterów obserwowane są przez wszechwiedzącą, mądrą sowę Uhu, komentującą wydarzenia z perspektywy dojrzałej i doświadczonej osoby.

Walorem serialu jest to, że każdy z odcinków, w przystępny dla dzieci sposób, naucza jak ważne w naszym życiu są szacunek, przyjaźń, tolerancja, odwaga, wytrwałość czy mądrość. Perypetie zwierzątek służą za przykład pozytywnych zachowań, dobrego wychowania, przyjaznego działania w grupie, odpowiedzialności i wiary we własne siły. 

Serial wyróżnia nie tylko treść, ale również technika wykonania – animacja poklatkowa, dzięki której powstał niezwykle barwny i plastyczny świat małych aktorów, realistycznych rekwizytów i bajkowej scenografii. 

Polskim producentem serialu jest legendarne łódzkie Studio Se-ma-for, mające na koncie takie produkcje jak Miś uszatek, Miś Colargol czy Mały pingwin Pik PokSe-ma-for dwukrotnie zdobył Oskara - w 1983 roku za Tango i w 2008 roku za Piotrusia i wilka. 

Kadr z filmu Parauszek i przyjaciele, materiały prasowe.

Zobacz również