Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Marcin Oliva Soto
Powrót

Otwarcie NInA

Oddajemy w wasze ręce nowy budynek i otwieramy się na miasto! Pod koniec maja NInA stanie się czynnym codziennie miejscem pełnym kulturalnych akcji - koncertów, pokazów, spektakli, dyskusji i warsztatów. A do tego obchodzimy dziesiąte urodziny - jest powód do świętowania!
Wprowadzenie
Program
Wydarzenia
Goście
Kontakt

Program

To będzie weekend pełen atrakcji. W programie aż dwie premiery - muzyczna (Aleksander Nowak) i filmowa (Piotr Stasik). Poza tym: recital fortepianowy Macieja Grzybowskiego, dansing międzypokoleniowy z DJ Wiką i maraton filmowy z Między nami dobrze jest w roli głównej. A to tylko zapowiedź naszego wakacyjnego programu i festiwalu NInA Wersja Beta, na który zaprosimy was jesienią.

Piątek, 29 maja

Otwarcie rozpocznie się w piątkowy poranek, częścią oficjalną i pokazem filmu, będącego audiowizualnym portretem dotychczasowych działań NInA, swoistą podróżą w czasie opowiadającą o historii i misji NInA w perspektywie przemian kulturowych i medialnych ostatniej dekady. Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Piotr Stasik, autor wielu nagradzanych projektów filmowych, między innymi dokumentu o Tadeuszu Rolke Dziennik z podróży oraz filmów edukacyjnych Muzykoteki Szkolnej.

Wieczorem tego samego dnia, w sali wielofunkcyjnej nowego budynku NInA, odbędzie się kameralny koncert złożony z utworów polskiego kompozytora młodszej generacji Aleksandra Nowaka, w tym utworu NANINANA, skomponowanego specjalne na tę okazję na zamówienie Instytutu. Znakomitą śląską orkiestrę poprowadzi dyrygent Marek Moś.

Pierwszy dzień zwieńczy impreza taneczna, którą poprowadzi dobrze znana warszawiakom DJ Wika wraz z towarzyszącymi jej didżejem młodszego pokolenia Burnem Reynoldsem. Na parkiecie królować będzie polska muzyka lat 80. i 90., ale nie zabraknie też współczesnych przebojów.

 

Sobota, 30 maja

Drugi dzień otwarcia uświetni wieczór z muzyką wybitnego pianisty i kameralisty Macieja Grzybowskiego. W czasie recitalu zaprezentuje muzykę Chopina, Ravela, Mozarta i Andrzeja Czajkowskiego.

Po koncercie goście będą mogli wziąć udział w maratonie filmowym Amatorzy, debiutanci, marzyciele złożonym z najważniejszych filmów, w których produkcję lub restaurację w ostatnich latach zaangażowana była NInA. W programie maratonu znajdą się zarówno filmy fabularne należące do klasyki polskiej kinematografii, jak i znakomite spektakle teatralne i kultowe dokumenty. Maraton pokaże linię programową NInA, a także możliwości sali wielofunkcyjnej – nowocześnie wyposażonego, kameralnego kina, które będzie sercem zmodernizowanej siedziby Instytutu.

Przez cały weekend w serwisie NINATEKA równolegle odbywać się będzie maraton filmowy online z czterema filmami ze Studia Munka.

Wejściówki

Na wszystkie wydarzenia wyczerpała się już pierwsza pula wejściówek.