Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
proj. Matylda Sałajewska
Powrót

Opowiadanie na nowo | Wystawa

Zobacz wybór prac wykorzystujących nowe, interaktywne metody opowiadania historii. Wernisaż odbędzie się 25 września o godzinie 19:00. Wystawa będzie dostępna do 18 października w godzinach otwarcia NInA.
Wstęp
Ścieżki
Interaktywny storytelling
Ekonomia uwagi
Powolna sieć
Dla dzieci
Kuratorki
Kontakt

Her Story

Dzieło Sama Barlowa jest filmem psychologicznym i zagadką kryminalną w jednym. Widz dostaje dostęp do komputera z lat 90. oraz do kartoteki policyjnej z pomieszanymi plikami. Gra jest więc przede wszystkim zbiorem opowieści.

Widz, oglądając fragmenty nagrań, próbuje ustalić przebieg zdarzeń – połączyć nielinearne, urwane fragmenty wypowiedzi w jedną historię. Nie jest łatwo – liczba dostępnych jednocześnie filmów ograniczona jest do pięciu.

Powtarzalność i rozbicie historii na kawałki to motywy obecne także we wcześniejszych grach Barlowa, takich jak Silent Hill: Shattered Memories czy Aisle. Taki sposób prowadzenia historii nie jest zresztą zupełnie nowatorski: przeskakiwanie pomiędzy historiami to znana z literatury formuła, pojawiająca się na przykład w Grze w klasy Julio Cortazara. Barlow przyznaje, że jego prace są bardzo silnie inspirowane także przez film, w szczególności twórczość Hitchcocka i Buñuela.

Her Story, jako gra składająca się z filmów, doskonale ilustruje powszechne zacieranie się granic między gatunkami. Choć w sklepach internetowych z mediami (takich jak Google Play czy App Store) istnieje jasny podział na linearne filmy i nielinearne aplikacje, to coraz trudniej rozgraniczyć obie te kategorie.

 

Her Story

Wielka Brytania, 2015
Autor: Sam Barlow
Producent: Sam Barlow
Zespół: Sam Barlow, Viva Seifert, Chris Zabrinskie
Język: angielski
URL: herstorygame.com