Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
proj. Matylda Sałajewska
Powrót

Opowiadanie na nowo | Wystawa

Zobacz wybór prac wykorzystujących nowe, interaktywne metody opowiadania historii. Wernisaż odbędzie się 25 września o godzinie 19:00. Wystawa będzie dostępna do 18 października w godzinach otwarcia NInA.
Wstęp
Ścieżki
Interaktywny storytelling
Ekonomia uwagi
Powolna sieć
Dla dzieci
Kuratorki
Kontakt

Metamorphosis

Multimedialna opowieść nawiązująca do opowiadania Przemiana Franza Kafki, stworzona na podstawie słuchowiska Polskiego Radia, w którym wystąpili Piotr Adamczyk, Krystyna Tkacz, Krzysztof Kowalewski i Karolina Gruszka.

Radiowa adaptacja została uzupełniona przez Wojciecha Lewickiego rysunkami amerykańskiego komiksiarza i rysownika Charlesa Burnsa i muzyką rosyjskiego twórcy Mujuice. W ten sposób, poprzez remiks i nakładanie się różnych mediów (multimediów na radio, radia na teatr, teatru na literaturę), powstała strona internetowa, która łączy tekst, obraz i dźwięk. Na końcu krótkich rozdziałów widz wybiera, w którą stronę chce poprowadzić narrację, dzięki czemu opowieść staje się nielinearna.

Tytuł Metamorphosis to nie tylko nawiązanie do prozy Kafki, ale także do przemian, które przechodzą treści wielokrotnie reinterpetowane przez kolejne media i zyskujące nowe znaczenia dzięki nakładaniu się na siebie gotowych utworów wizualnych, muzycznych i literackich.

 

Metamorphosis

Polska, 2015
Autor: Wojciech Lewicki
Producent: Wojciech Lewicki
Język: polski
URL: kafkanimation.net.pl
Projekt powstał w ramach przedmiotu Multimedia Interaktywne pod opieką Marcina Wichrowskiego w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na Wydziale Sztuki Nowych Mediów.