Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
proj. Matylda Sałajewska
Powrót

Opowiadanie na nowo | Wystawa

Zobacz wybór prac wykorzystujących nowe, interaktywne metody opowiadania historii. Wernisaż odbędzie się 25 września o godzinie 19:00. Wystawa będzie dostępna do 18 października w godzinach otwarcia NInA.
Wstęp
Ścieżki
Interaktywny storytelling
Ekonomia uwagi
Powolna sieć
Dla dzieci
Kuratorki
Kontakt

GRAJ

Projekt dyplomowy Martyny Bakun, będący remiksem fotografii ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego – jednego z trzech centralnych archiwów państwowych w Polsce.

Gra jest przykładem narracji opierającej się na kreatywnym wykorzystaniu niezliczonych treści audiowizualnych dostępnych w internecie i remiksie zbiorów archiwalnych. Zabawa zachęca widza do zatrzymania i uważnego przyjrzenia się starym zdjęciom. Tworzenie kolaży ze starych fotografii jest tutaj jedynie pretekstem – skupienie i uwaga, jakiej wymaga od odbiorcy ta prosta interakcja, nadaje zdjęciom emocjonalny i osobisty charakter.

Projekt został zrealizowany na kierunku Grafika na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

 

GRAJ

Polska, 2015
Autor: Martyna Bakun
Zespół: prof. Grzegorz Mazurek, dr. Sławomir Plewko / Zakład Sztuki Mediów Cyfrowych WA w Lublinie
Język: polski
URL: martynabakun.pl/hopa