Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
proj. Matylda Sałajewska
Powrót

Opowiadanie na nowo | Wystawa

Zobacz wybór prac wykorzystujących nowe, interaktywne metody opowiadania historii. Wernisaż odbędzie się 25 września o godzinie 19:00. Wystawa będzie dostępna do 18 października w godzinach otwarcia NInA.
Wstęp
Ścieżki
Interaktywny storytelling
Ekonomia uwagi
Powolna sieć
Dla dzieci
Kuratorki
Kontakt

Interaktywny storytelling

Przystępne wprowadzenie do tematyki nowych narracji. Czym są projekty cross-medialne? Jak dziś opowiada się historie przy użyciu interakcji, multimediów, mechaniki gier komputerowych i innych metod, które przyniosła ze sobą kultura cyfrowa? Jak zmienia się rola widza?

Czas przejścia: 90 minut.

Lokalizacja: sala konferencyjna „Minimax”.

Ścieżka rekomendowana dla osób nieposługujących się biegle językiem angielskim.

Zobacz prace

 

Ekonomia uwagi

Uwagę publiczności coraz trudniej zdobyć i utrzymać. To dobro, o które należy walczyć. Wybrane prace – krótkie formy i interakcje – odnoszą się do zagadnień braku czasu i nadprodukcji mediów.

Czas przejścia: 45 minut.

Lokalizacja: przejścia, korytarze i klatki schodowe.

Prace prezentowane są w oryginalnych wersjach językowych. Ich pełny odbiór wymaga dobrej znajomości języka angielskiego.

Zobacz prace

 

Powolna sieć

Po zachłyśnięciu się krótką formą kultura sieci wraca do dłuższych opowieści, które wymagają czasu, uwagi i – to kluczowe hasło – zaangażowania. Wybór prac skupia się na długich formach narracyjnych, w szczególności webdocach, podkastach i artykułach multimedialnych. Ścieżka wymaga czasu i koncentracji. Większość prac jest w języku angielskim.

Czas przejścia: 120 minut.

Lokalizacja: wyznaczone miejsca w różnych przestrzeniach budynku.

Prace prezentowane są w oryginalnych wersjach językowych. Ich pełny odbiór wymaga dobrej znajomości języka angielskiego.

Zobacz prace

 

Kącik dziecięcy | Projekt towarzyszący

Prace przeznaczone dla dzieci, które zaciekawią także dorosłych, oraz prace dla dorosłych, które mogą być interesujące również dla dzieci.

Lokalizacja: klubokawiarnia Cafe Gorączka.

Zobacz prace

 

Teledyski | Projekt towarzyszący

Podczas trzech dni festiwalu NInA Wersja Beta (25–27 września 2015 w godzinach 20.30-22.00) na dziedzińcu prezentowane będą interaktywne teledyski. Będzie można wcielić się w rolę VJ-a i animować obrazy na ekranie zawieszonym na fasadzie budynku NInA.

Lokalizacja: dziedziniec Cztery Pory Roku.

Przeczytaj opis wydarzenia

Pliki do pobrania
PDF
Przewodnik po wystawie.pdf