Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

NINATEKA | ninateka.pl

Zapomnij o YouTube i torrentach. NINATEKA to ponad pięć tysięcy filmów, spektakli, koncertów, słuchowisk i programów publicystycznych, dostępnych legalnie i bezpłatnie, wszędzie tam, gdzie jest internet.

Znajdziesz u nas klasyczne polskie animacje (dzieła Juliana Antonisza, Witolda Giersza czy Jana Lenicy)  i najwybitniejsze filmy Polskiej Szkoły Dokumentu (w reżyserii Kazimierza Karabasza, Krzysztofa Kieślowskiego czy Marka Piwowskiego). Mamy też coś dla tych, którzy nie poszli w porę do teatru – rejestracje głośnych spektakli Warlikowskiego, Lupy, Jarzyny i Klaty – a także dla tych, dla którzy przegapili koncert Pendereckiego, Mykietyna, Możdżera, Pink Freud czy Meli Koteluk.  

Wyszukaj interesujące cię nazwisko albo eksploruj kategorie: film, teatr, muzyka, literatura, publicystyka, media i technologie oraz kolekcje. 

Kolekcje i tematy tygodnia

Na stronie głównej znajdziesz też najciekawsze materiały związane z Tematem tygodnia – to nasz autorski wybór filmów i audycji związanych z  wybranym aktualnym zagadnieniem. Interesują nas zarówno wielkie wydarzenia i postaci ze świata kultury, jak i mniejsze narracje związane z codziennością. 

Co jakiś czas tworzymy coś więcej: kolekcjeTo samodzielne projekty internetowe, które w przekrojowy i kompleksowy sposób prezentują dorobek wybranego twórcy polskiej kultury lub określonego jej obszaru. Do tej pory opublikowaliśmy następujące kolekcje: Archiwa transformacji, Sztuka współczesna, Trzej kompozytorzy (Lutosławski, Górecki, Penderecki), Wojciech Kilar i Andrzej Panufnik. 

 

Spot promujący NINATEKĘ.

NINATEKA dla wszystkich!

NINATEKA jest w pełni dostępna dla osób z niepełnosprawnościami – mogą one korzystać ze wszystkich funkcji portalu, strona prezentuje się prawidłowo przy użyciu programów czytających, a wszystkie informacje są dostrzegalne i zrozumiałe. Serwis został wyposażony w wersję z podwyższonym kontrastem, na bieżąco uzupełniana jest też baza materiałów opatrzonych transkrypcją i audiodeskrypcją. Rozwiązania zastosowane w NINATECE były wielokrotnie nagradzane, między innymi przez Fundację Widzialni i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.  

 

Spot NINATEKA dla wszystkich.

Zobacz również