Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Sanatorium pod klepsydrą”, reż. Wojciech Jerzy Has
Powrót

Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema

Zapraszamy na przegląd zrekonstruowanych cyfrowo arcydzieł polskiego kina, odbywający się pod patronatem jednego z najbardziej rozpoznawalnych reżyserów na świecie. Po tournée po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Chinach i Wielkiej Brytanii czas na krajową odsłonę projektu w NInA.
O projekcie
Pokazy
Informacje praktyczne

Dwadzieścia cztery filmy, dwunastu reżyserów, dziewięć miesięcy, jeden kurator i sto procent legendy. Martin Scorsese, klasyk światowego kina, sięgnął po ikony polskiego filmu i wybrał 24 arcydzieła – od dzieł Wajdy, Hasa i Polańskiego, przez obrazy Kawalerowicza i Munka, aż po Zanussiego, Kieślowskiego i Holland.

W czasie serii spotkań przypomnimy wybitne filmy, które wciąż budzą emocje i bronią się przed upływem czasu, a także sprawdzimy, jak reaguje na nie młodsze pokolenie widzów.

Pokazy filmów poprzedzi każdorazowo krótka prelekcja Ryszarda Jaźwińskiego, dziennikarza Programu Trzeciego Polskiego Radia, który wprowadzi w świat, poetykę i kontekst danego obrazu, a po filmie zaprosi na spotkanie z twórcami i gośćmi specjalnymi.

Spotkania odbywać się będą co dwa tygodnie w środy o godz. 18:00. Patronat medialny nad pokazami obejmie Program Trzeci Polskiego Radia. Partnerem wydarzenia jest DI Factory, wydawca boksów Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema.

Wszystkie filmy będą prezentowane z napisami w języku angielskim.

 

Zwiastun cyklu

Zwiastun cyklu Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema