Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

FINAŁ NInA | Dekada kultury audiowizualnej | PT 24.02

Na kilka dni przez zaplanowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego połączeniem NInA z Filmoteką Narodową zapraszamy do wspólnego przyjrzenia się prawie 12-letniej działalności Instytutu, a jednocześnie do namysłu nad współczesnością i przemianami w kulturze audiowizualnej ostatniej dekady.
W skrócie
Program
Goście
Informacje praktyczne

W programie znajdzie się premiera eseju multimedialnego, w którym weźmie udział ponad 20 artystów i badaczy (między innymi Małgorzata Szumowska, Paweł Mykietyn, Marcin Masecki czy Alek Tarkowski). Każdy z nich – w wybranej przez siebie krótkiej formie – przedstawi swoje spojrzenie na ostatnią dekadę. Odbędzie się również koncert Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej z udziałem gwiazd – przyjaciół NInA (Wojciecha Waglewskiego, Kasi Nosowskiej, Gaby Kulki, Barbary Wrońskiej, Wacława Zimpla, Kuby Ziołka), a także pożegnalne, otwarte dla wszystkich silent disco.

 

Wydarzeniu będzie towarzyszyć premiera przygotowanej przez redakcję Dwutygodnik.com książki Efekt ekranu, poświęconej najważniejszym zjawiskom i przemianom w kulturze cyfrowej ostatnich 12 lat. Złożą się na nią nowe i archiwalne teksty takich autorów jak Olga Drenda, Jakub Dymek, Mirosław Filiciak czy Iwona Kurz. Od 24 lutego książkę – w formie bezpłatnego ebooka – będzie można pobierać ze strony nina.gov.pl.

 

 

 

Program | Piątek 24 lutego 2017

 

18:00 Esej multimedialny

 

20:30 Koncert | Warszawska Orkiestra Rozrywkowa i Goście

 

22:00 Koktajl i silent disco

 

 

 

Wstęp

 

Na silent disco – wstęp wolny. Do dyspozycji będzie 300 słuchawek, a do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem.

 

Na premierę eseju i koncert obowiązują zaproszenia. Przygotowaliśmy pulę pojedynczych wejściówek, które będzie można zdobyć, biorąc udział w losowaniu. Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową (bog@nina.gov.pl, tytuł: „FINAŁ NInA”), a także w recepcji w siedzibie NInA do 15 lutego. O wynikach poinformujemy drogą mailową lub telefoniczną.

 

 

 

Transmisja

 

Premierę eseju oraz koncert będzie można śledzić na żywo na stronach nina.gov.pl oraz ninateka.pl, przy stanowiskach komputerowych w sali Archiwum NInA, a także w naszym kinie plenerowym – na dziedzińcu NInA z wykorzystaniem słuchawek do silent disco (300 sztuk). Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dowód tożsamości ze zdjęciem.

 

Esej będzie również dostępny po wydarzeniu na specjalnej podstronie nina.gov.pl.

 

 

 

Wydarzenie na Facebooku | Esej i koncert

 

Wydarzenie na Facebooku | Silent disco