Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Powrót

Festiwal NInA Wersja Beta | Nowa Fala Seriali | 19–22 maja

Seriale HBO, mroczne szwedzkie kryminały i nowości prosto z Cannes. Do tego premiera serialu duetu Strzępka/Demirski, dyskusje, warsztaty, koncerty, a nawet parada. W dniach 19–22 maja w NInA: pierwsze wydarzenie w Polsce, które w tak kompleksowy sposób zaprezentuje fenomen nowej fali seriali autorskich.
Wstęp
Program
Wydarzenia
Goście
Partnerzy
Zespół
Podziękowania
HBO
partner festiwalu
HBO (HOME BOX OFFICE) to płatna telewizja, która powstała w 1972 roku w Stanach Zjednoczonych jako część koncernu Time Warner Entertainment Company LP. HBO w Polsce jest częścią HBO Europe (HBO EU). W Polsce HBO rozpoczęło swoją działalność 17 września 1996 roku.

Instytut Francuski w Polsce
partner festiwalu
Od momentu stworzenia w roku 1924 Instytut Francuski w Polsce, działający pod różnymi nazwami, funkcjonujący z przerwami spowodowanymi zawirowaniami historii, ma jedną i tę samą misję: działać na rzecz relacji polsko-francuskich poprzez naukę języka francuskiego i rozszerzanie współpracy pomiędzy artystami i intelektualistami obydwu krajów. W XXI wieku, w wolnej Polsce i zjednoczonej Europie, to zadanie jest ciągle równie aktualne. Współczesny świat pokazuje nam, jak bardzo istotne jest, aby lepiej się poznawać i wspólnie szukać rozwiązać na miarę wielkich wyzwań naszej epoki: geopolitycznych, ekonomicznych, społecznych, technologicznych, ochrony środowiska. Kultura, wymiana intelektualna, współpraca edukacyjna i językowa, naukowa i akademicka są centralnym elementem tej wspólnej ambicji. W tym zasadza się sens obecnego rozwoju Instytutu Francuskiego w Polsce, który jest jednocześnie wzorcowym centrum nauki języka francuskiego, miejscem spotkań i źródłem inspiracji, tradycyjnym partnerem największych polskich i francuskich instytucji kulturalnych.

StoryCode Warsaw
partner festiwalu
StoryCode to międzynarodowa sieć, skupiająca osoby poszukujące nowoczesnych form narracji. U jej podstaw leży chęć wspólnego eksperymentowania, którego efektem będą nowe sposoby opowiadania historii wykorzystujące dostępne obecnie oraz przyszłe technologie. Spotkania StoryCode mają na celu edukować i integrować środowisko twórców z różnych dziedzin. Spotkania StoryCode odbywają się w 20 miejscach na świecie i gromadzą setki entuzjastów nowoczesnych form opowiadania historii.
Instytut Kultury Polskiej
partner merytoryczny
Instytut Kultury Polskiej to jeden z głównych ośrodków badań kulturoznawczych w Polsce, miejsce interdyscyplinarnych studiów nad kulturą, jej mediami i historią oraz antropologicznej refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością. Swoim studentom IKP oferuje szkołę krytycznego myślenia wierną najlepszym tradycjom uniwersyteckim, a także przestrzeń dla twórczych działań odpowiadających na wyzwania współczesnego świata.

BOZAR
partner festiwalu
BOZAR, jako instytucja sztuki i kina jest organizatorem jedynego poświęconego serialom festiwalu w Belgii: „Are you series?” promującego produkcje telewizyjne oparte na dobrych scenariuszach.

Black Sheep Production
partner festiwalu
Producent filmu dokumentalnego „Showrunners”.
VES
partner festiwalu
VES, firma należąca do Grupy Kapitałowej TRIAS, od blisko 20 lat działa na rynku usług Event Engeenering. Wieloletnie doświadczenie w branży eventowej pozwoliło spółce wkroczyć w nowy obszar działania jakim jest kompleksowe zarządzanie obiektami.

KUKBUK
partner sekcji niedzielnej (Ninówka)
Magazyn KUKBUK to smaczny kąsek dla kulinarnych hedonistów – elegancki i artystyczny album o jedzeniu w Polsce.