Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
proj. Matylda Sałajewska
Powrót

Festiwal NInA Wersja Beta | Cyfrowe opowieści

Weź udział w nowym, cyklicznym święcie kultury audiowizualnej! Jego pierwsza edycja będzie poświęcona nowym strategiom narracyjnym, opowiadaniu historii w mediach cyfrowych i archiwom widzianym z perspektywy osobistej i emocjonalnej. Poza debatami i warsztatami, będzie można obejrzeć wystawę interaktywnych instalacji i webdoców, a także wziąć udział w lokalnym projekcie artystycznym oraz pikniku audiowizualnym.
Wprowadzenie
Program
Sekcje tematyczne
Wydarzenia
Goście
Partnerzy
Zespół
Kontakt
Instytut Kultury Polskiej
partner merytoryczny
Instytut Kultury Polskiej to jeden z głównych ośrodków badań kulturoznawczych w Polsce, miejsce interdyscyplinarnych studiów nad kulturą, jej mediami i historią oraz antropologicznej refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością. Swoim studentom IKP oferuje szkołę krytycznego myślenia wierną najlepszym tradycjom uniwersyteckim, a także przestrzeń dla twórczych działań odpowiadających na wyzwania współczesnego świata.

British Council
partner festiwalu
British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Celem organizacji jest budowanie relacji i wzajemnego zaufania pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią Północną oraz innymi krajami. Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie rocznie ponad 5 tys. słuchaczy języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie, szkoły partnerskie we Wrocławiu i Trójmieście, oraz współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich i ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe Cambridge English, test IELTS i egzaminy zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa.

Instytut Francuski w Polsce
partner festiwalu
Od momentu stworzenia w roku 1924 Instytut Francuski w Polsce, działający pod różnymi nazwami, funkcjonujący z przerwami spowodowanymi zawirowaniami historii, ma jedną i tę samą misję: działać na rzecz relacji polsko-francuskich poprzez naukę języka francuskiego i rozszerzanie współpracy pomiędzy artystami i intelektualistami obydwu krajów. W XXI wieku, w wolnej Polsce i zjednoczonej Europie, to zadanie jest ciągle równie aktualne. Współczesny świat pokazuje nam, jak bardzo istotne jest, aby lepiej się poznawać i wspólnie szukać rozwiązać na miarę wielkich wyzwań naszej epoki: geopolitycznych, ekonomicznych, społecznych, technologicznych, ochrony środowiska. Kultura, wymiana intelektualna, współpraca edukacyjna i językowa, naukowa i akademicka są centralnym elementem tej wspólnej ambicji. W tym zasadza się sens obecnego rozwoju Instytutu Francuskiego w Polsce, który jest jednocześnie wzorcowym centrum nauki języka francuskiego, miejscem spotkań i źródłem inspiracji, tradycyjnym partnerem największych polskich i francuskich instytucji kulturalnych.

Goethe Institut
partner festiwalu
Goethe Institut promuje znajomość języka niemieckiego zagranicą i wspiera międzynarodową współpracę kulturalną. Upowszechnia całościowy wizerunek Niemiec, informując o ich życiu kulturalnym, społecznym i politycznym. Programy kulturalne i edukacyjne Instytutu wspierają dialog interkulturowy i umożliwiają uczestnictwo w życiu kulturalnym, wspomagają rozwój struktur społeczeństwa obywatelskiego i promują globalną mobilność. Goethe-Institut w Warszawie podjął działalność w 1990 roku, rok później otwarto Goethe-Institut w Krakowie. W 2015 roku Instytut świętuje 25lecie swojej działalności w Polsce.

New Amsterdam
partner festiwalu
New Amsterdam działa od 2009 r. Firma projektuje i realizuje ekspozycje muzealne. Zajmuje się rozwijaniem multimedialnych koncepcji – począwszy od standardowych narzędzi komunikacji, po angażujące projekty interaktywne. Zespół New Amsterdam stworzył kilkanaście multimedialnych ekspozycji dla najważniejszych muzeów i centrów nauki w Polsce

Samsung
partner festiwalu
Od chwili założenia firmy w koreańskim Suwon w 1969 roku Samsung Electronics urosła do rangi lidera w zakresie rozwiązań informatycznych i obecnie posiada ponad 200 oddziałów na całym świecie. Oferta firmy obejmuje sprzęt gospodarstwa domowego, taki jak telewizory, monitory, drukarki, lodówki i pralki, a także wiodące produkty z branży telekomunikacyjnej, takie jak smartfony i tablety. Firma Samsung pozostaje również zaufanym dostawcą kluczowych komponentów elektronicznych, takich jak pamięć DRAM i inne półprzewodniki. Priorytetem firmy Samsung jest tworzenie i dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług, które poprawiają komfort i ułatwiają życie klientom z całego świata. Firma Samsung pragnie przynosić pozytywne zmiany w społeczności globalnej poprzez ciągłe poszukiwanie przełomowych innowacji i tworzenie wartości.

VES
partner festiwalu
VES, firma należąca do Grupy Kapitałowej TRIAS, od blisko 20 lat działa na rynku usług Event Engeenering. Wieloletnie doświadczenie w branży eventowej pozwoliło spółce wkroczyć w nowy obszar działania jakim jest kompleksowe zarządzanie obiektami.