Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Festiwal Muzyki Pawła Szymańskiego

Świetnie przyjęty przez publiczność i krytykę monograficzny festiwal odbył się w warszawskim Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Festiwal, który zorganizowaliśmy w 2006 roku gościł takich wykonawców jak Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO, Maciej Grzybowski, Andrzej Bauer czy Urszula Kryger. Wszystkie wykonania zostały zarejestrowane zarówno w warstwie audialnej, jak i wizualnej, a w 2007 roku, jeszcze jako Polskie Wydawnictwo Audiowizualne, wydaliśmy czteropłytowy album DVD z nagraniami. Ewa Schreiber tak pisała o nim w "Ruchu Muzycznym":

,,
(...) dokumentacja festiwalu umożliwia ponowne podarowanie odbiorcom muzyki Szymańskiego, wraz z wizerunkiem ludzi, ich osobistego zaangażowania oraz całej niepowtarzalnej sytuacji koncertowej. To, co zwykle tracimy w kontekście nagrania dźwiękowego, tu zostało wzbogacone o dodatkowe walory. Wreszcie mamy okazję spojrzeć muzykom w twarz.
,,

  

Utwór Lux aeterna wykonany przez Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia podczas festiwalu

Na zawartość płyty DVD składa się wybór jedenastu utworów.

Zobacz również