Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Dwutygodnik | dwutygodnik.com

Dwutygodnik to internetowe pismo kulturalne, miejsce opinii, analiz i komentarzy, któremu udało się połączyć tradycję i jakość prasy papierowej z możliwościami, jakie dają nowe media.

Przez sześć lat istnienia magazynu ukazało się już ponad 160 numerów, zawierających recenzje, wywiady, eseje o literaturze, sztuce, filmie, teatrze i muzyce oraz rubryki autorskie – w sumie ponad sześć tysięcy tekstów. Ich autorami są między innymi Dorota Masłowska, Łukasz Gorczyca, Przemysław Czapliński, Joanna Krakowska, Maria Poprzęcka, Łukasz Najder, Maciej Sieńczyk, Stach Szabłowski i Karol Sienkiewicz. 

Dwutygodnik ma regularne odsłony tematyczne, które oświetlają kluczowe obszary i zjawiska we współczesnej kulturze (w 2014 ukazały się między innymi wydania poświęcone kulturze środka i powadze). Pismo pojawia się też czasami w formie papierowej (w 2014 roku ukazał się, wydany wspólnie z Warsaw Gallery Week, magazyn poświęcony Warszawie i warszawskiej scenie artystycznej, a w 2015 – książka z esejami poświęconymi kulturze cyfrowej).  

W 2013 roku Dwutygodnik został laureatem Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii najlepszy portal internetowy, a w 2012 zdobył nagrodę Gwarancje Kultury za:   

,,
Prowadzenie internetowego czasopisma, dostarczającego opiniotwórczych tekstów i znoszącego sztuczny podział na kulturę wysoką i popularną. Za autorski pazur i niezależność sądów, a w szczególności za przypominanie, jak ważny dla życia kulturalnego jest wnikliwy esej krytyczny.
,,

 NInA jest wydawcą Dwutygodnika. Redaktorką naczelną pisma jest Zofia Król.

  

Spot promocyjny Dwutygodnika.

 

 

Zobacz również