Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Nic Redhead, Flickr, CC BY SA
Powrót

Domowe Archiwum | Akcja digitalizacyjna

Rejestracja do Domowego Archiwum jest zawieszona do odwołania. O wznowieniu rejestracji będziemy informować na stronie głównej NInA.
Informacje ogólne
Najczęściej zadawane pytania
Rejestracja i kontakt

Najczęściej zadawane pytania

Zarezerwuj termin w formularzu zgłoszeniowym online i przyjdź na umówione spotkanie (w poniedziałki w godzinach od 10.00 do 12.00 lub w czwartki od 17.00 do 19.00 w siedzibie NInA).
Ze względu na duże zainteresowanie akcją, czas oczekiwania na zwrot nagrań wynosi do sześciu miesięcy.
Jednorazowo przyjmujemy do pięciu nośników (na przykład pięć kaset VHS lub trzy kasety VHS i dwie kasety miniDV). Dopiero po ich zdigitalizowaniu będziemy mogli przyjąć kolejne nagrania, prosimy więc o niezapisywanie się na kilka terminów z rzędu.
Przyjmujemy nagrania wideo w następujących formatach: VHS, VHS-C, miniDV, HDV, DVCAM, Betacam SP oraz taśmy filmowe 8 mm, super 8 mm, 9.5 mm oraz 16 mm. Nie przyjmujemy fotografii ani nagrań audio.
Nagrania przekazujemy w formacie DVD-Video, który umożliwia ich obejrzenie zarówno na stacjonarnych odtwarzaczach DVD, jak i na komputerze. W przypadku digitalizacji amatorskich taśm filmowych 8 mm i 9,5 mm, otrzymasz plik Mpeg-4 (h.264, rozdzielczość 1920x1080, bitrate CBR 20 Mbit/s ) nagrany na nośniku DVD. Możemy również przygotować nagrania w formacie ProRes, który umożliwi ich późniejszy montaż. Wszystkie płyty DVD ze zdigitalizowanym materiałem są sprawdzane pod kątem poprawności zapisu. Posiadają one również nadruk informujący o nośniku, z którego zostały zgrane.
Nie. Wszystkie nośniki z materiałem audiowizualnym będącym wynikiem digitalizacji (czyli płyty DVD) są przekazywane bezpłatnie przez NInA. Prosimy o nie przynoszenie dysków twardych, pendrive'ów ani płyt, ponieważ nie będą one wykorzystywane do zapisu zdigitalizowanego materiału.
W ramach akcji „Domowe archiwum” wykonujemy jedynie digitalizację materiałów. Dokładamy wszelkiej staranności, aby była ona przeprowadzona w najlepszej możliwej jakości, dlatego niektóre ze zdigitalizowanych nagrań mogą zostać poddane prostym zabiegom korekcji koloru, mającym na celu polepszenie jakości docelowego materiału cyfrowego.
Nie. Nie przyjmujemy nośników uszkodzonych, brudnych lub takich, których stan techniczny mógłby skutkować uszkodzeniem sprzętu digitalizacyjnego, jak również nagrań o charakterze komercyjnym z zastrzeżeniem praw autorskich.
Na umówione spotkanie możesz przynieść upoważnienie dla osoby, która w twoim imieniu odbierze materiały. Powinno ono zawierać imię i nazwisko oraz telefon osoby upoważnionej.

 

Pliki do pobrania
PDF
Oświadczenie_Domowe_Archiwum.pdf
PDF
Regulamin_akcji_Domowe_Archiwum.pdf