Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
kadr z programu telewizyjnego Kocham kino
Powrót

Audycje telewizyjne

We współpracy z TVP produkujemy dla was cykliczne programy telewizyjne, poświęcone tematyce kulturalnej i artystycznej. Możecie je oglądać na ekranach swoich telewizorów i w NINATECE.

Kocham Kino

Program prezentujący twórczość filmową zarówno debiutantów, jak i twórców o znacznym dorobku artystycznym. W audycji dominują rozmowy z reżyserami, scenarzystami i aktorami, ale także animatorami sceny filmowej – przedstawicielami festiwali, przeglądów i innych wydarzeń związanych z X Muzą. Stałym gościem programu jest krytyk filmowy Tadeusz Sobolewski, który recenzuje filmy i zapowiada nowości. Autorką i prowadzącą program jest Grażyna Torbicka – dziennikarka i krytyk filmowy, dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym – Janowcu nad Wisłą. 

 

Kocham kino 15.12.2013

Kultura, głupcze!

Cotygodniowy cykl programów, w których omawiane są najważniejsze bieżące wydarzenia. Prowadzi je obecnie Kamil Dąbrowa (wcześniej także Jacek Żakowski i Piotr Najsztub). Na tematy poruszane w danym odcinku wypowiadają się zaproszeni goście: filmoznawcy, krytycy sztuki, artyści, literaturoznawcy, dziennikarze i specjaliści różnych dziedzin.  

Blaski i wrzaski

Cykliczny program, którego autorem jest Piotr Sarzyński, socjolog i dziennikarz szczególnie zainteresowany tematyką kulturalną i krytyką sztuki, stale publikujący na łamach Polityki. Wspólnie z piosenkarką Anną Jurksztowicz i architektem Jakubem Szczęsnym podróżuje po Polsce, poszukując tytułowych blasków i wrzasków – obiektów architektonicznych zasługujących na szczególną pochwałę oraz takich, które zaśmiecają przestrzeń publiczną.  

Przewodnik po sztuce

Cykl krótkich audycji edukacyjnych, w których artysta Zbigniew Libera przedstawia historię sztuki XX wieku. Opowieść Libery ilustrowana jest dziełami ze zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi. Każdy odcinek poświęcony jest ważnemu artyście, zjawisku artystycznemu bądź szczególnie wybitnemu dziełu sztuki. Program ma formułę autorskiego felietonu, który łączy wiedzę o charakterze encyklopedycznym z ciekawostkami i osobistymi spostrzeżeniami prowadzącego. 

 

Themersonowie | Przewodnik po sztuce

WOK, czyli Wszystko o Kulturze 

Cotygodniowy magazyn kulturalny, który składa się z części poświęconych muzyce, teatrowi, sztuce i książkom. Przedstawia aktualne wydarzenia i poddaje dyskusji najciekawsze zjawiska kulturalne: koncerty, spektakle, wystawy i festiwale z całego kraju.

Zobacz również