Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Cezary Koczwarski
Powrót

Agrippina | Natalia Kozłowska

Dzięki NInA życie wystawionej w Teatrze Stanisławowskim opery Agrippina G.F. Händla nie zakończyło się na pięciu pokazach. Została zarejestrowana i udostępniona w NINATECE i Muzykotece Szkolnej.

Agrippina w Teatrze Stanisławowskim to debiut tej opery w Polsce i pierwsze od dawna przedstawienie operowe zrealizowane specjalnie dla tej sceny. Pomysłodawczynią i autorką nowoczesnej inscenizacji spektaklu dla zabytkowego wnętrza Teatru była utalentowana reżyserka, Natalia Kozłowska.

Opera Agrippina jest jednym z najsłynniejszych dzieł późnobarokowego niemieckiego kompozytora, Georga Friedricha Händla. To czarna komedia, pełna intryg, niespodziewanych zwrotów  akcji i – przede wszystkim – zapadających w pamięć wirtuozerskich arii. Fabuła obfituje w wątki polityczne i miłosne: na plan pierwszy wysuwają się żądza władzy i siła uczucia. Opera skrzy humorem i ironią, zachwycając zarazem lekkością, mimo dość w gruncie rzeczy przygnębiających wniosków na temat natury ludzkiej, jakie z niej płyną.

Premierze Agrippiny w Teatrze Stanisławowskim towarzyszyło entuzjastyczne przyjęcie krytyków, między innymi Dariusza Czai, który tak podsumował swoją recenzję w Dwutygodniku:

,,
Czekałem, czekałem i się doczekałem. Mamy wreszcie operowego Händla i to w bardzo dobrym wykonaniu
,,
Georg Friedrich Händel, "Agrippina", reż. Natalia Kozłowska.

Zobacz również