Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Music in Movement | Andriessen, Boulez, Pärt, Serocki
Interaktywny przewodnik po życiu i twórczości czterech wybitnych kompozytorów współczesnej muzyki klasycznej: Andriessena, Bouleza, Serockiego i Pärta.
Więcej

Wakacyjna przerwa | Cykl koncertów letnich

Latem w FINA zapraszamy na koncerty zespołów, które z powodzeniem stawiają pierwsze kroki na muzycznej scenie. Dzięki współpracy z festiwalem Spring Break przyjrzeliśmy się temu, co mają do zaoferowania. Poziom prezentowany przez wytypowane przez nas zespoły nastraja bardzo optymistycznie. Przekonacie się o tym, biorąc udział w cyklu Wakacyjna Przerwa. Koncertom odbywającym się w sali audiowizualnej przy ulicy Wałbrzyskiej towarzyszyć będą pokazy pełnometrażowych dokumentów o tematyce muzycznej.

Mecz o wszystko | Piłka nożna w kulturze

Zapraszamy do plenerowego kina FINA na letni przegląd filmów, które opowiadają o piłce nożnej jako elemencie kultury, polu gry politycznej i narzędziu kontroli zbiorowych afektów. Kolejne tytuły ułożą się w podróż od czasów małej stabilizacji, przez boiska-kartofliska lat 80., aż po wielkie spektakle medialne nowego tysiąclecia.

Dzień dziecka w NInA

W dniach 1-4 czerwca świętujemy w NInA Dzień Dziecka. Z tej okazji przygotowaliśmy dla dzieci i ich opiekunów moc atrakcji: projekcje bajek i animacji eksperymentalnych, przedstawienie teatru pantomimy, warsztaty i pokazy filmów VR. Zapraszamy!

FINAŁ NInA | Dekada kultury audiowizualnej | PT 24.02

Na kilka dni przez zaplanowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego połączeniem NInA z Filmoteką Narodową zapraszamy do wspólnego przyjrzenia się prawie 12-letniej działalności Instytutu, a jednocześnie do namysłu nad współczesnością i przemianami w kulturze audiowizualnej ostatniej dekady.

Awangarda na ucho | Cykl koncertowy

Cykl comiesięcznych koncertów przybliżających nurty i tendencje we współczesnej polskiej awangardzie. W ciągu dwunastu spotkań spróbujemy spojrzeć na to środowisko możliwie szeroko. W programie pojawi się więc zarówno free jazz, jak i elektroakustyka, perspektywiczni twórcy, jak i nestorzy sceny.