Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Music in Movement | Andriessen, Boulez, Pärt, Serocki
Interaktywny przewodnik po życiu i twórczości czterech wybitnych kompozytorów współczesnej muzyki klasycznej: Andriessena, Bouleza, Serockiego i Pärta.
Więcej

Człowiek 2.0 | Nowe szkolenia dla nauczycieli

Zapraszamy do udziału w nowych szkoleniach rozwijających kompetencje cyfrowe i medialne niezbędne w procesie nauczania. Warsztaty przygotowane stanowią kontynuację – w rozszerzonej formule – wcześniejszego kursu Pracownia 2.0.

Filmy o pisaniu | Cykl Dwutygodnik.com

Zapraszamy na cykl pokazów i spotkań, poświęcony dialogowi literatury z kinem. Skupimy się wyjątkowo nie na adaptacjach powieściowych, lecz na próbach opowiedzenia językiem filmu o pisaniu i czytaniu – o tym, jak życiorysy pisarzy kształtowały ich książki, ale także o tym, jak książki kształtują życiorysy czytelników. W programie znajdą się najciekawsze zagraniczne fabuły, dokumenty i formy eksperymentalne. Pokazom będą towarzyszyć spotkania z praktykami literatury – pisarzami, redaktorami i tłumaczami – które poprowadzą autorzy Dwutygodnik.com.

W małym kinie | Pokazy animacji dla dzieci

W ramach cyklu dzieci poznają uznane dzieła polskiej animacji dostosowane do ich możliwości poznawczych, a krótki wstęp dotyczący każdego filmu pozwoli im lepiej zrozumieć i zapamiętać ważne informacje. Pokazy pozwolą im także na zapoznanie się z kinowym savoir-vivre’em. Wstęp i prowadzenie: Szymon Gotowski.

Seans z bohaterką | Cykl pokazów i spotkań

Cykl filmów i spotkań poświęconych intrygującym bohaterkom polskich filmów fabularnych i ich twórczyniom, współczesnym i tym nieco zapomnianym. Dwa razy w miesiącu, premierowo na przemian z klasyką, będziemy przyglądać się i dyskutować o ich wyborach: mieć dziecko czy nie, uciec z domu czy zostać, tańczyć do upadłego czy odpuścić, grać w huku bomb czy uciąć sobie rękę, wierzyć w coś czy zaprzeczyć wszystkiemu? Idea cyklu, którego kuratorką jest dr hab. Monika Talarczyk z łódzkiej Filmówki, wpisuje się w 100. rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych.

FINA na ucho | Cykl koncertowy

Po trwającym rok cyklu koncertowym, który przybliżał różne oblicza dźwiękowej awangardy, w 2018 roku powracamy do eklektyzmu zainspirowanego różnorodnością polskiej sceny muzycznej. W ramach comiesięcznych koncertów w siedzibie Instytutu przy ulicy Wałbrzyskiej występować będą składy jazzowe, zespoły rockowe, awangardziści. Wszystkie koncerty będą rejestrowane, a ich nagrania będą bezpłatnie dostępne na portalu ninateka.pl.