Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Wtedy–teraz | Polska Szkoła Dokumentu
Cykl spotkań z twórcami, których dorobek wydaliśmy w serii Polska Szkoła Dokumentu. Pokażemy tytuły – klasyczne i najnowsze – i porozmawiamy o sztuce dokumentu.
Więcej

Dzień dziecka w NInA

W dniach 1-4 czerwca świętujemy w NInA Dzień Dziecka. Z tej okazji przygotowaliśmy dla dzieci i ich opiekunów moc atrakcji: projekcje bajek i animacji eksperymentalnych, przedstawienie teatru pantomimy, warsztaty i pokazy filmów VR. Zapraszamy!

Dekada kultury audiowizualnej | Esej multimedialny

Zaprosiliśmy 20 osobowości polskiej kultury do stworzenia pięciominutowych wypowiedzi dotyczących ostatniej dekady w kulturze i roli NInA w jej kształtowaniu. Zostały one zaprezentowane w ramach Finału NInA, który odbył się 24 lutego 2017, na kilka dni przed zaplanowanym przez MKiDN terminem połączenia NInA z Filmoteką Narodową i – tym samym – końcem działalności Instytutu w dotychczasowej formie.

FINAŁ NInA | Dekada kultury audiowizualnej | PT 24.02

Na kilka dni przez zaplanowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego połączeniem NInA z Filmoteką Narodową zapraszamy do wspólnego przyjrzenia się prawie 12-letniej działalności Instytutu, a jednocześnie do namysłu nad współczesnością i przemianami w kulturze audiowizualnej ostatniej dekady.

Awangarda na ucho | Cykl koncertowy

Cykl comiesięcznych koncertów przybliżających nurty i tendencje we współczesnej polskiej awangardzie. W ciągu dwunastu spotkań spróbujemy spojrzeć na to środowisko możliwie szeroko. W programie pojawi się więc zarówno free jazz, jak i elektroakustyka, perspektywiczni twórcy, jak i nestorzy sceny.

Młodzi zdolni | Pokolenie lat 80. w polskim kinie

Cykl spotkań z reżyserami reprezentującymi pokolenie trzydziestolatków. Podczas organizowanych co dwa tygodnie projekcji pokażemy ich dorobek. Nie zawsze będziemy się przy tym przyglądać najważniejszym dziełom tych młodych twórców. Czasem na światło dzienne wyciągniemy ich etiudy szkolne, krótkie metraże czy dokumenty. Pokazom towarzyszyć będą rozmowy z filmowcami, które poprowadzi dziennikarka popkulturowa – Kaja Klimek.