Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA

Jak uzyskać licencję

Kto może nabyć licencję?

Licencję może nabyć zarówno osoba fizyczna, jak i osoba prawna.

 

Do których materiałów dostępnych w katalogu Archiwum można pozyskać licencję?

Wszystkich, do których NInA ma prawo udzielania licencji lub sublicencji. W katalogu są one oznaczone informacją „Licencja dostępna”.

 

W jaki sposób można sprawdzić, czy NInA ma prawo udzielania licencji/sublicencji na interesujący mnie materiał?

Na stronie każdego materiału można znaleźć informację o dostępności licencji.

 

Jak pozyskać licencję, gdy NInA dysponuje prawami do materiału?

Aby pozyskać licencję należy wypełnić formularz z zapytaniem dostępny na stronie materiału oznaczonego informacją „Licencja dostępna”. Dział Marketingu potwierdzi uprawnienia NInA do danego materiału i skontaktuje się z autorem zapytania indywidualnie.

 

Czy można korzystać z zasobów katalogu Archiwum na potrzeby pokazów, konferencji, imprez kulturalnych i innych wydarzeń publicznych?

Można, o ile NInA dysponuje licencją – po uprzednim zawarciu umowy licencyjnej na konkretny materiał z zasobów NInA i na określone w umowie zdarzenie.

 

Czy można w ramach organizowanego przez siebie pokazu publicznego legalnie korzystać z zasobów NINATEKI nie uzyskując zgody i nie informując NInA o zamiarze wykorzystania, jeśli z takiej eksploatacji nie pobiera się żadnych korzyści?

Wszystkie dostępne w NINATECE materiały są chronione prawem autorskim. Taki pokaz bez udzielonej licencji byłby nielegalny.

 

Co robić w sytuacji, kiedy pożądany przeze mnie materiał jest dostępny w NINATECE, ale NInA nie ma praw do udzielenia licencji/sublicencji?

Wówczas należy skontaktować się z podmiotem posiadającym prawa do udzielenia licencji, na przykład producentem filmu i z nim zawrzeć umowę licencyjną.

 

Czy raz zakupiona licencja pozwala na wielokrotne korzystanie z wybranego materiału?

Sposób korzystania z konkretnego materiału - to na jak długi czas udzielona jest licencja, ile razy można wyświetlić dany film itd. - określa szczegółowo sama umowa licencyjna, której treść ustalają pomiędzy sobą strony umowy, indywidualnie dla każdego takiego przypadku.

 

Ile będzie kosztować licencja? Czy istnieje jakiś cennik?

Obowiązuje cennik:
Jednorazowy pokaz komercyjny – 500 zł netto.
Jednorazowy pokaz niekomercyjny – 250 zł netto.

 

Czy w przypadku chęci nabycia licencji do wybranego materiału, po zawarciu umowy będzie można wyświetlić go bezpośrednio z NINATEKI?

Nie. Przyjętą przez NInA praktyką jest wysyłanie materiału w formie pliku poprzez Konto użytkownika na stronie Archiwum lub dostarczenie ustalonego przez strony nośnika z materiałem, na przykład w formie płyty DVD, Blu-ray lub nośnika DCP , do zwrotu w określonym przez umowę terminie.

 

Jeśli masz inne pytania - skontaktuj się z nami: marketing@nina.gov.pl

undefined