Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA

Siedziba

Spotkajmy się na Służewie! Dwa kroki od stacji metra zauważysz charakterystyczny budynek ze spadzistym dachem i czerwonym kubikiem przed wejściem – to my. Przyjdź na film, koncert, warsztat albo na leżak na zielonym skwerze.
Mediateka FINA Wałbrzyska 3/5

Mediateka FINA Wałbrzyska 3/5 przechowuje prawie 6000 nośników analogowych i cyfrowych, zawierających dzieła kluczowe dla polskiej kultury, takie jak filmy Krzysztofa Kieślowskiego, spektakle Krystiana Lupy czy koncerty Krzysztofa Pendereckiego. Pracownicy Archiwum stopniowo opisują i udostępniają te materiały, wykorzystując w tym celu specjalny system informatyczny. Znajduje się w nim już ponad 2000 nośników i 4 000 materiałów o łącznym czasie 3000 godzin. Część z nich znajdziesz w NINATECE. Inne, które z przyczyn prawnych nie mogą być udostępniane w internecie, możesz dowolnie przeglądać na jednym z szesnastu stanowisk terminalowych dostępnych w nowej siedzibie FINA.

Katalog online

Jedno z naszych głównych zadań – ochronę zagrożonych zasobów polskiej kultury audiowizualnej – realizujemy z wykorzystaniem nowoczesnej linii do digitalizacji i rekonstrukcji cyfrowej materiałów audiowizualnych. Linia jest w stanie obsłużyć zarówno profesjonalne jak i amatorskie formaty taśmy filmowej wraz z zapisanym na nich dźwiękiem. Radzi sobie także ze zdecydowaną większością taśm magnetycznych. Uzyskany obraz i dźwięk poddajemy rekonstrukcji, przywracając materiałom filmowym ich oryginalną jakość.

 

Wyposażenie pracowniKontakt do pracowni

Przestrzenie

Mamy dużo miejsca na kulturę. Warsztaty edukacyjne organizujemy w sali Wielka gra lub jednej z trzech pracowni na drugim piętrze - nazwaliśmy je Winyl, VHS i MP3. Pokazy filmów i koncerty odbywają się piętro niżej, w sali audiowizualnej Ziemia obiecana, wyposażonej między innymi w rozkładaną widownię oraz system umożliwiający profesjonalną rejestrację i transmisję wydarzeń. Na parterze natomiast znajduje się przestronna sala konferencyjna Minimax, w której organizujemy imprezy, spotkania i seminaria.

Wszystkie te przestrzenie powstały z myślą o was - pasjonatach audiowizualności; nie tylko uczestnikach organizowanych przez nas wydarzeń, ale także niezależnych animatorach kultury. Jeśli więc jesteś członkiem organizacji lub grupy nieformalnej i chciałbyś zorganizować u nas spotkanie, koncert, pokaz lub warsztat - zgłoś się do nas:

Wirtualny spacer

Zarezerwuj salę

Dziedziniec

Dziedziniec Cztery Pory Roku to otwarta, interaktywna przestrzeń, w której organizujemy koncerty plenerowe, akcje artystyczne i sąsiedzkie, a także – wykorzystując ekran rozpięty na budynku – projekcje kina letniego.

To spokojne, porośnięte zielenią miejsce, ukształtowane w niewielkie wzniesienia i zagospodarowane za pomocą modułowego systemu zadaszeń, dającego możliwość dowolnego kształtowania przestrzeni na potrzeby różnych wydarzeń.

Dziedziniec został oddany do użytku jesienią 2015 roku.

Kawiarnia

W budynku FINA działa klubokawiarnia Café Iluminacja, która jest dobrym miejscem na odpoczynek i rozmowę, pełnym słońca i zapachu kawy. Zapraszamy przy okazji koncertu, pokazu, warsztatu czy akcji sąsiedzkiej, ale też na co dzień – na kawę i ciastko lub lekki posiłek.

Café Iluminacja jest czynna codziennie w godzinach 9.00–20.00 (w niedzielę do 18:00).

W zmodernizowanej siedzibie, oddanej do użytku w 2015 roku, powstały nowoczesne pracownie digitalizacji, laboratoria badawcze oraz rekonstrukcyjne, a także pomieszczenia archiwum. FINA zyskała infrastrukturę, która pozwoli jej na rozszerzenie działalności kulturalnej i edukacyjnej. Prace modernizacyjne były współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2007–2013.

 

O projekcie
Zakres robót
Umowy
Przetargi
Realizacja

Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

NIP: 5213784838
tel.: + 48 22 380 49 00
fax: +48 22 380 49 01

Poniedziałek: nieczynne
Od wtorku do soboty: 9–20
Niedziela: 10–18

Klubokawiarnia Iluminacja

Od poniedziałku do soboty: 9–20
Niedziela: 10–18

Mediateka FINA

Poniedziałek – nieczynne
Wtorek – 10-16
Środa – 13-19
Czwartek – 14-20
Piątek – 11-17

Pokaż na mapie

Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

NIP: 5213784838
tel.: + 48 22 380 49 00
fax: +48 22 380 49 01

Poniedziałek: nieczynne
Od wtorku do soboty: 9–20
Niedziela: 10–18

Klubokawiarnia Iluminacja

Od poniedziałku do soboty: 9–20
Niedziela: 10–18

Mediateka FINA

Poniedziałek – nieczynne
Wtorek – 10-16
Środa – 13-19
Czwartek – 14-20
Piątek – 11-17