Czytanie na czas

Strona MediaToryLAB.org prezentuje projekt „Zobacz więcej>>>”, który zawiera treści opublikowane przez polskie media w sposób umożliwiający przeszukiwanie ich na podstawie niestandardowych parametrów, na przykład ze względu na ilość czasu posiadanego na czytanie.

Strona pozwala segregować treści wedle formy odbioru (wideo, audio, tekst), ilość posiadanego czasu (kwadrans, 15 minut do pół godziny, więcej) oraz tematykę (polityka, kultura, Polska, itd.). Twórcy platformy piszą: 

Chcemy, żeby zwrot „zobacz więcej” zyskał nowe, a właściwie odzyskał pierwotne, znaczenie. Żeby wspólnie z symbolem „strzałek” z naszego logotypu, był od tej pory kojarzony z treściami, które poszerzają nasze horyzonty, prowokują do merytorycznej dyskusji i charakteryzują się najwyższym warsztatem dziennikarskim. 

JAK DZIAŁAMY?

W każdą sobotę w „Zobacz Więcej” polecamy materiały dziennikarskie z polskich mediów, które ukazały się w internecie w minionym tygodniu od czwartku do środy.

Przy wyborze kierujemy się kryteriami jakości i pluralizmu, w czym – na tym etapie – ogranicza nas jedynie dostępność darmowych materiałów w Internecie.

Nie stosujemy mechanizmów polecania personalizowanego – dostrzegamy zagrożenie, jakie niesie ograniczanie świata swoich zainteresowań do raz wybranych tematów czy autorów.

Nasza działalność nie ma charakteru komercyjnego. Dlatego ani w naszym newsletterze, ani na naszej stronie www nie są zamieszczane reklamy. Działalność wokół idei Zobacz więcej>>>  ma i będzie miała charakter wyłącznie misyjny.


Ryan Housknecht, flickr, CC BY-NC-SA

Opublikowano: 14.12. 2011 11:41

Zobacz także

Narodowy Instytut Audiowizualny

All Rights Reserved 2011 Narodowy Instytut Audiowizualny