Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Aneta Kopacz, fot. Rafał Maslow
Powrót

Aneta Kopacz | Dekada kultury audiowizualnej

Film jest częścią eseju multimedialnego stworzonego wspólnie przez 20 osobowości polskiej kultury i zaprezentowanego 24 lutego 2017 podczas Finału NInA – wydarzenia komentującego ostatnią dekadę w kulturze audiowizualnej, a zarazem podsumowującego działalność NInA na kilka dni przed zaplanowanym przez MKiDN połączeniem z Filmoteką Narodową.

 

Aneta Kopacz

Reżyserka, scenarzystka, montażystka. Doświadczenie zawodowe zdobywała na planach filmowych w Polsce i za granicą. Uczestniczka programu Talent Lab w ramach Toronto International Film Festival. W swoim dorobku ma kilka niezależnych filmów dokumentalnych, w tym „Spacer”, za który była wielokrotnie nagradzana, a także nominowana do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii Najlepszy Dokument. Jej film „Joanna” zdobył ponad trzydzieści nagród w Polsce i za granicą, a w roku 2015 nominację do Oskara. W tym samym roku zrealizowała serial dokumentalny dla TVP2 „Moje 600 gramów szczęścia”. Członkini Polskiej Akademii Filmowej.

Zobacz również