Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Wyniki naboru do Priorytetu 3. Edukacja medialna i informacyjna

Poznaliśmy wyniki naboru do Priorytetu 3. Edukacja medialna i informacyjna. Celem programu jest wspieranie zadań z obszaru edukacji medialnej i informacyjnej oraz rozwój kompetencji związanych ze stymulowaniem działań twórczych obywateli w posługiwaniu się nimi. Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) jest operatorem programu.

 

 

Wyniki naboru opublikowane zostały 2 stycznia 2014 r. na stronach na stronach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Program Priorytet 3. jest skierowany do samorządowych instytucji kultury, organizacji pozarządowych, kościołów i związków wyznaniowych oraz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. W ocenie projektów wzięto pod uwagę miedzy innymi: zbieżność założeń projektu z potrzebami odbiorców, podniesienie ich poziomu kompetencji medialnych i informacyjnych oraz zachęcenie do korzystania z mediów w sposób świadomy i twórczy. Wnioskodawcy, spełniający warunki regulaminu, mają 10 dni na złożenie odwołania.

 

Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA), operator projektu,od kilku lat działa na rzecz rozwoju edukacji medialnej i informacyjnej. NInA od początku swojego istnienia nie tylko gromadzi, rejestruje, archiwizuje i udostępnia polskie dziedzictwo audiowizualne, ale również popularyzuje wartościowe inicjatywy kulturalne i edukacyjne, tym samym przyczyniając się do upowszechniania kultury wysokiej i wyznaczania trendów innym instytucjom i mediom.

 

Przejmując realizację Priorytetu 3. Edukacja medialna i informacyjna Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, NInA postawił sobie za cel zorganizowanie koalicji inicjatyw na rzecz rozwoju edukacji medialnej i informacyjnej w Polsce i stworzenie systemowych rozwiązań sprzyjających popularyzacji tej dziedziny nauki.