Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
"Hardkor Disko", dystr. Gutek Film
Powrót

Teledyski do muzyki współczesnej i „Hardkor Disko” w sobotę w NInA

Premierowy pokaz teledysków zamówionych do muzyki współczesnej Sławomira Kupczaka i Mikołaja Laskowskiego u Iwony Bieleckiej oraz Krzysztofa Skoniecznego i Jacqueline Sobiszewski i oraz pełnometrażowy, wielokrotnie nagradzany film fabularny „Hardkor Disko” będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę, 25 czerwca o 18.00 w sali kinowej Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Wstęp wolny.

Już 25 czerwca w NInA odbędzie się oficjalna premiera drugiej odsłony cyklu „AUDIOWIZJE. Teledyski do muzyki współczesnej”, w ramach którego powstają teledyski do muzyki współczesnej polskich kompozytorów. W ramach pierwszej edycji projektu, na specjalne zamówienie Muzykoteki Szkolnej (www.muzykotekaszkolna.pl), portalu popularyzującego muzykę klasyczną wśród dzieci i młodzieży, wyprodukowano dwa filmy na podstawie utworów Katarzyny Głowickiej (reż. Zuzanna Solakiewicz) oraz Artura Zagajewskiego (reż. Piotr Stasik). Tym razem reżyserka teledysków i reklam, Iwona Bielecka wzięła na warsztat „Novellę” na elektronikę (fragment) Sławomira Kupczaka, zaś Krzysztof Skonieczny i Jacqueline Sobiszewski „Limbs of Sun” autorstwa Mikołaja Laskowskiego.

Na parterze Narodowego Instytutu Audiowizualnego, w Café Gorączka, a także w innych przestrzeniach Instytutu, zaprezentowane zostaną również zdjęcia Jacqueline Sobiszewski i Krzysztofa Skoniecznego, które stanowią swoisty zapis ich podróży po siedmiu stanach USA, która miała miejsce w 2015 roku, a w trakcie której powstał ich film do „Limbs of Sun” - dwunastominutowa podróż w głąb czasu, pejzażu i świadomości.

W NInA Skonieczny zaprezentuje także wybór swoich kultowych, wielokrotnie nagradzanych teledysków. Reżyser stworzył klipy do piosenek takich wykonawców jakBrodka, Nosowska, Jamal, Projekt Warszawiak, Mister D czy donGuralesko. Skonieczny jest założycielem i twórcą konglomeratu artystycznego głębokiOFF. Za swoje prace już w wieku niespełna 30 lat otrzymał „Nagrodę za całokształt twórczości” na prestiżowym YACH Film Festival, a także wiele innych nagród i wyróżnień w Polsce i zagranicą. Spotkanie z twórcami poprowadzi kurator cyklu „AUDIOWIZJE”, Jan Topolski.

Teledyski zrealizowane w ramach drugiej edycji cyklu „AUDIOWIZJE” 27 czerwca trafią na stronę Muzykoteki Szkolnej.

W sobotni wieczór, oprócz wyboru dwóch premierowych klipów i wyboru innych teledysków Skoniecznego, będzie można obejrzeć pełnometrażowy debiut fabularny twórcy „Hardkor Disko”. Film zdobył ponad 20 nagród i wyróżnień na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych. Uznawany jest za jeden z najciekawszych polskich debiutów ostatnich lat.

 

Więcej o filmie na: http://www.hardkordisko.com/film

 

Sobota, 25 czerwca, godzina 18.00

Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA)

ul. Wałbrzyska 3/5, Warszawa (stacja Metro Służew)

Wstęp wolny

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/audiowizje/