Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
foto z serialu Kacper i Emma
Powrót

Seriale dla najmłodszych, nowoorleańska parada z orkiestrą i nowości z Cannes już jutro na festiwalu NInA Wersja Beta

Kino dziecięce z przedpremierowym pokazem „Tymka i Mistrza”, plenerowe śniadanie, warsztaty z tworzenia serialowego plakatu, zabawy z charakteryzatorem, muzyczna parada z 60-osobową orkiestrą – to tylko wybrane punkty niedzieli 22 maja, ostatniego dnia festiwalu kultury audiowizualnej NInA Wersja Beta „Nowa Fala Seriali” w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Wstęp wolny.

Kino familijne, śniadanie i warsztaty kulinarne

Tradycyjnie już, ostatni dzień corocznego święta NInA jest szczególnie bogaty w kulturalne atrakcje dla najmłodszych i całych rodzin. Niedzielny program 22 maja w zmodernizowanej siedzibie Instytutu otworzy wspólne śniadanie na zielonym dziedzińcu, po którym na wszystkich przybyłych czeka piknik, tzw. Ninówka, pełen różnorodnych aktywności.

Od 11.00 do 13.00 dzieci wraz z rodzicami będą miały szanse przedpremierowo obejrzeć na wielkim ekranie pilot animowanego serialu „Tymek i Mistrz” - ekranizację bestsellerowego komiksu, a także wybrane odcinki „Pamiętników Florki”, „Parauszka i przyjaciół”, „Hip Hip i Hurra” oraz niezwykle popularnego norweskiego serialu telewizyjnego „Kacper i Emma”.

Dla starszych, również o 10.00 rozpocznie się warsztat kulinarny i warsztat stylizacji jedzenia przygotowany wspólnie z magazynem „Kukbuk”. Poprowadzi je Kuba Korczak, poszukiwacz smaków i szef kuchni. Pod jego kierownictwem uczestnicy warsztatów przygotują dania z serialowego menu. Następnie zostaną one poddane profesjonalnej stylizacji – zajęcia z fotografii kulinarnej poprowadzi blogerka Magda Klimczak. Na koniec – zasłużona wspólna uczta! Na warsztaty obowiązywały zapisy, ale w miarę wolnych miejsc, do uczestników będzie można jeszcze dołączyć jutro.

Więcej informacji na www.nina.gov.pl

http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/warsztaty-kulinarno-fotograficzne-z-kukbukiem/ 

 

„Dzieciniec” – twórcza przestrzeń dla najmłodszych

O godzinie 13.00 w budynku NInA i na dziedzińcu rozpocznie się szereg warsztatów dla rodzin z dziećmi pod hasłem „Dzieciniec”: m.in. plenerowa charakteryzatornia, w ramach której przybyli będą mogli przyjrzeć się pracy profesjonalnej charakteryzatorki i z jej pomocą przemienić się w postać z ulubionej bajki czy mobilne studio Fiki Miki, które pozwoli zamienić pojedyncze rysunki w film. Krótkie animowane scenki zostaną zamknięte w formie notesików-flipbooków, które każdy uczestnik (w wieku od 4 do 12 lat) zabierze ze sobą do domu. Będzie można także zaprojektować własny plakat serialowy (wytwórnia plakatów). Warsztaty dla dzieci i dorosłych poprowadzą projektant i ilustrator Robert Czajka oraz autorka projektów kulturalnych i społecznych Gabriela Flisińska. Dzieci między 9 a 13 rokiem życia, które przejawiają talent aktorski, będą miały niebywałą szansę udziału w castingu do filmu przygodowego dla dzieci „Tarapaty”. Uczestnicy nagrają swoje wizytówki i zaprezentują przed kamerą krótkie scenki. Casting poprowadzą reżyserzy Marta Karwowska i Grzegorz Jaroszuk. Ponadto, zapisane wcześniej na zajęcia dzieci będą mogły m.in. pogłębiać wiedzę i umiejętności z zakresu techniki i modelowania 3D i tworzyć multimedialne komiksy z cyklu „Tymek i Mistrz”!

 

Muzyczna parada rodem z Nowego Orleanu

Familijną niedzielę, w dużej mierze na świeżym powietrzu, zwieńczy muzyczna parada w nowoorleańskim stylu! 60-osobowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso z Radomia poprowadzi przez ulice Służewa godzinną taneczną paradę inspirowaną serialem „Treme”. Obowiązują trzy zasady: taneczny krok, parasol w dłoni i dobry humor. Ci, którzy nie mają jeszcze stosownego rekwizytu – będą mieli okazję przygotować go podczas poprzedzających przemarsz warsztatów (w godz. 12.00-14.30). Frędzle, pióra, brokat, cekiny i pomoc młodych artystów wystarczą, by przemienić zwykle parasole w te rodem z Nowego Orleanu!

Filmowym wprowadzeniem będzie pokaz pierwszego odcinka, nominowanego do nagrody Emmy i wyreżyserowanego przez Agnieszkę Holland, serialu HBO „Treme”. Jego akcja dzieje się Nowym Orleanie, mieście słynącym z bogatej kultury muzycznej i tradycji parad second line, która jest inspiracją dla służewskiego przemarszu. Mile widziane przebrania i kolorowe akcenty – poza parasolami także korale, boa, maski i kapelusze!

 

Prosto z Cannes: maraton serialowych nowości

Mocnym zamknięciem festiwalu będzie serialowy maraton prosto z Cannes! Seriale ze Skandynawii to już nie tylko deszczowe historie z detektywami w swetrach, a Wielka Brytania to nie tylko dobra rozrywka spod znaku „Misfits” czy „Utopii”. Festiwal zakończy maraton europejskich nowości przywiezionych prosto z tegorocznych targów MIPTV w Cannes.

 

W programie polska premiera i spotkanie z twórcami belgijskiego thrillera „Public Enemy” który zaledwie półtora miesiąca temu zdobył w Cannes nagrodę Coup de Coeur podczas najważniejszej konferencji i targów kontentu telewizyjnego MIPTV! „Public Enemy” to thriller inspirowany prawdziwą historią seryjnego mordercy i jego żony. Guy Béranger, skazany za zabójstwo dziecka, po 20 latach wychodzi na wolność i znajduje schronienie w klasztorze w Ardenach. Kilka dni później w sąsiedniej wsi ginie mała dziewczynka. Matthieu Franaces, reżyser i główny scenarzysta Writers Roomu i scenarzysta Gilles de Voghel będą gośćmi festiwalu.

 

Będzie można również obejrzeć skandynawskie produkcje:

 

„30 Degrees in February” o rozpoczynaniu nowego życia i szukaniu szczęścia na drugim końcu świata przez samotnego mężczyznę poszukującego żony, matkę-karierowiczkę zaniedbującą rodzinę i starszą kobietę, która ucieka przed nieudanym i wyczerpującym emocjonalnie małżeństwem. Co łączy te z pozoru tak róże osoby?

 

„Splitting Up Together” - ciepły i przejmujący portret pokolenia zmuszonego na nowo przemyśleć, czym jest bliskość i jak funkcjonuje rodzina.

 

„Young and Promising” - norweski serial, którego bohaterkami są trzy młode, wchodzące w dorosłość kobiety, z których każda marzy o karierze artystycznej. To film o tęsknocie za czymś więcej niż „zwykłe” życie,

 

oraz

 

„The A Word”, miniserial produkcji BBC, będący adaptacją głośnego izraelskiego serialu „Yellow Peppers”. Śledzimy w nim losy nietuzinkowej, dysfunkcyjnej rodziny Hughesów, której członkowie pewnego dnia muszą stawić czoła kolejnemu ciosowi: u najmłodszego syna, pięcioletniego Joe, lekarze diagnozują autyzm. Jak rodzina poradzi sobie w tej nowej, jeszcze trudniejszej niż dotąd sytuacji?

 

Maraton rozpocznie się w niedzielę, 22 maja o godz. 17.30

Szczegółowy program festiwalu: www.nina.gov.pl

 

undefined