Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Maria Wytrykus, materiały promocyjne producenta
Powrót

Serial „Artyści” nominowany do Wdech 2016. Trwa głosowanie!

Perypetie zespołu Teatru Popularnego w Warszawie jeszcze przed premierą wzbudzały zainteresowanie widzów i krytyki, a po premierze zyskały uznanie na łamach tygodników i wśród blogerów. Teraz serial Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, koprodukcja NInA, został nominowany do kulturalnych nagród Co Jest Grane 24 – Wdechy 2016 w kategorii „Wydarzenie Roku”. Na serial można głosować online!

„Artyści” okazali się prawdziwym hitem ubiegłego roku. Trafili na 2 miejsce w rankingu najciekawszych seriali minionego roku przygotowanym przez tygodnik „Newsweek”, 6 miejsce w kategorii „Teatr” wśród najważniejszych ubiegłorocznych wydarzeń kulturalnych według tygodnika „Polityka” oraz na 8 miejsce w zestawieniu najlepszych seriali 2016, przygotowanym przez Anetę Kyzioł na blogu o serialach Seryjni:

http://seryjni.blog.polityka.pl/2016/12/27/najlepsze-seriale-2016-roku-aneta-kyziol/

Serial doceniła także redakcja Co Jest Grane 24, nominując „Artystów” do nagród kulturalnych Wdechy 2016 w kategorii „Wydarzenie Roku”.

Czy można pokazać teatr od kulis, z całą jego magią i prozą życia, w telewizyjnym serialu? Monika Strzępka i Paweł Demirski (…) podjęli się tego zadania. Tak powstało jedno z najbardziej ekscytujących i dyskutowanych wydarzeń roku. Ośmioodcinkowy serial wyprodukowany przez TVP (zamówiony jeszcze przez byłego szefa Dwójki Jerzego Kapuścińskiego) i Narodowy Instytut Audiowizualny przyciągnął przed telewizory nawet tych, którzy już dawno ich nie włączali – pisze na łamach Co Jest Grane Dorota Wyżyńska.

Na tę serialową koprodukcję NInA można głosować online:

http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/1,502,13,104,Wdechy-2016--Wydarzenie-roku--NOMINACJE--ZAGLOSUJ-.html

Już wkrótce wszystkie odcinki serialu będzie można bezpłatnie oglądać w serwisie Ninateka (www.ninateka.pl). 

Serial nawiązuje do najlepszych tradycji - polskiego „Domu” i amerykańskiego „Mad Men”. Akcja rozgrywa się w teatrze: fikcyjnym, ale mającym wiele wspólnego z dzisiejszą Polską, a także środowiskiem celebrytów oraz gwiazd sceny i kina. Zaczyna się jak u Hitchcocka - znalezieniem zwłok dyrektora, a później emocje i dawka humoru, rosną jeszcze bardziej. Pojawia się też duch Wojciecha Bogusławskiego, założyciela Teatru Narodowego. Grają m.in. Ewa Dałkowska, Agnieszka Glińska, Dorota Segda, Edward Lubaszenko, Jerzy Trela, Tadeusz Huk, Marcin Czarnik, Tomasz Karolak, Maciej Nowak, Andrzej Seweryn i Jan Klata. 

Pilotowy odcinek serialu przedpremierowo można było obejrzeć 19 maja 2016 w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego podczas otwarcia Festiwalu NInA Wersja Beta, a projekcji towarzyszyło spotkanie z twórcami. Strzępka i Demirski to najgłośniejszy polski duet teatralny. Każdym przedstawieniem („Boska Komedia. Wszystko powiem Bogu!”, „Bitwa warszawska 1920”, „Tęczowa Trybuna 2012”) elektryzują widownię i media, prowokując dyskusje o współczesnej Polsce.