Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Ostatni dzień lata z Placem Defilad w piątek w NInA

Przez całe lato, Teatr Studio we współpracy z instytucjami kultury, ożywiał Plac Defilad. W piątek, 16 września na symboliczne pożegnanie kulturalnego lata z Placem Defilad zaprasza Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA). W programie m.in. premiera rejestracji „III Symfonii” Beethovena w wykonaniu Maseckiego, Świątkiewicza i Brachy, koncert duetu Masecki (pianino) i Ziv Ravitz (perkusja), pokaz „Do widzenia, do jutra” po rekonstrukcji cyfrowej i kolacja warszawska, do której zagra Bartłomiej Tyciński & Bartosz Weber. Wstęp wolny.

Ten wieczór to swoiste podsumowanie lata i kulturalnych inicjatyw od dawna współpracujących ze sobą i zaprzyjaźnionych instytucji – Teatru Studio i Narodowego Instytutu Audiowizualnego – którego ukoronowaniem będzie premiera oryginalnej „III Symfonii” Beethovena w aranżacji i wykonaniu Marcina Maseckiego, Marcina Świątkiewicza i Marka Brachy, jednej z dziewięciu rejestracji koprodukowanych przez Teatr Studio i NInA cyklu „Transkrypcje”.

W programie piątkowego wieczoru w NInA znajdzie się ponadto kameralny, rozpisany na pianino i perkusję koncert Marcina Maseckiego – odnajdującego się w wielu eklektycznych kolaboracjach muzycznych, i Ziva Ravitza, izraelskiego wirtuoza perkusji. Muzycy poznali się na studiach w bostońskim Berklee College of Music, wraz z kontrabasistą Garthem Stevensonem współtworzyli trio TAQ, a efektem ich muzycznego spotkania była płyta „TAQ – Live in Mińsk Mazowiecki”. Po serii koncertów w Polsce i Stanach Zjednoczonych spotkają się znowu w duecie na wspólnym nieskrępowanym muzykowaniu.

Ci, którzy od intymnych spotkań twarzą w twarz wolą urok kinowego ekranu, ucieszy równoległy pokaz filmu Janusza Morgensterna „Do widzenia, do jutra”. W tym słodko-gorzkim dramacie psychologicznym spotyka się wszystko, co najlepsze w letnich romansach: on (Zbigniew Cybulski), ona (Teresa Tuszyńska), nadmorskie miasto (Gdańsk i Sopot), niewinne uczucie oraz duch lat 60. z jego kulturalną rewoltą, mającą wyraz w trójmiejskich teatrach i kabaretach.

W programie znalazła się także wspólna, sąsiedzko-warszawska kolacja, przygotowana przez Cafe Gorączka. Sezonowe, jesienne menu urozmaici, a publiczność rozgrzeje duet znakomitych muzyków, którzy tym razem staną za stołem didżejskim – Bartłomiej Tyciński i Bartosz Weber. Gorącą atmosferę lata utrzymają w rytmach brazylijskich samb, bossanovy i salsy.

Wieczór zakończy kulturalne silent disco – będzie można zasłuchać się w piosenkach z kolekcji Witolda Lutosławskiego, przebojach Rebeki, Fisza Emade Twożywa czy Voo Voo – utworów pochodzących z płyt wspieranych przez Narodowy Instytut Audiowizualny, a na co dzień zgromadzonych bezpłatnie w serwisie Ninateka.pl. Zabrzmią także wyselekcjonowane, krótkie audycje z Rozgłośni Harcerskiej, archiwum Polskiego Radia czy Radio France Internationale i muzyka brazylijska i nie tylko, granej przez Bartłomieja Tycińskiego i Bartosza Webera.

Miłośnicy neonów i oryginalnych ścianek fotograficznych będą mogli zrobić sobie zdjęcie z neonem Warszawa, specjalnie wypożyczonym na ten wieczór z Placu Defilad sprzed Teatru Studio.

Wstęp wolny. Start o godzinie 18.00.

Narodowy Instytut Audiowizualny

ul. Wałbrzyska 3/5, Warszawa (stacja metro Służew)

 

Organizatorzy proszą o zabranie dokumentów tożsamości ze zdjęciem, będą podstawą do wydania słuchawek do silent disco, i zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.  

Program:

18:00 – 19:00 – premiera „III Symfonii” Beethovena

19:00 – 20:00 – koncert Maseckiego/Ravitza

20:30 – 22:00 – pokaz „Do widzenia, do jutra”

22:00 – 23:00 – kolacja warszawska

23:00 – 24:00 – Ninateka na Ucho (słuchowiska, audycje, piosenki)