Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

NInA uzyskał poświadczenie skuteczności zarządzania jakością według najnowszej międzynarodowej normy ISO

Mamy zaszczyt poinformować, że Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) uzyskał poświadczenie skuteczności zarządzania jakością według najnowszej międzynarodowej normy ISO 9001:2015 w zakresie działalności DIGITALIZACJA, ARCHIWIZACJA i UDOSTĘPNIANIE ZASOBÓW AUDIOWIZUALNYCH. Są to trzy kluczowe obszary misji NInA.

Certyfikat ISO 9001:2015 nr 14189-Q15-001PL w dniu 19 maja 2016 roku z rąk Pawła Dąbrowskiego odebrał Michał Merczyński, dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego .   ISO 9001 to standard akceptowany i rozpoznawany na całym świecie. Certyfikaty potwierdzające zgodność systemów zarządzania jakością z ww. normą wydawane są przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO). Instytut jest jedną z pierwszych instytucji  w Polsce, które otrzymały poświadczenie zgodnie z najnowszymi normami.   Mając na uwadze jakość działań organizacyjnych, w centrum wyznaczonych przez Instytut celów znalazły się: „konieczność  identyfikowania potrzeb i oczekiwań odbiorców;   budowanie z otoczeniem relacji partnerskich, udostępnienie odpowiednich zasobów do funkcjonowania organizacji, zapewnienie i podnoszenie kompetencji personelu,  budowanie świadomości personelu w zakresie znaczenia ich działań na rzecz jakości, bieżące monitorowanie, analizę i ocenę skuteczności działań w organizacji.” Aby zrealizować te założenia Instytut zobowiązał się do doskonalenia skuteczności procesów organizacyjnych, przestrzegania przepisów prawnych i spełniania wymagań oraz ciągłego doskonalenie skuteczności systemu zarządzania jakością wg. najnowszej międzynarodowej normy ISO 9001:2015.

undefined

Agnieszka Holland, przewodnicząca Rady Programowej NInA i Michał Merczyński, Dyrektor Instytutu prezentują certyfikat ISO podczas otwarcia festiwalu NInA Wersja Beta_19 maja

Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) to nowoczesna instytucja kultury, która już od dekady zajmuje się digitalizacją, udostępnianiem i promocją polskiego dziedzictwa audiowizualnego. Misją statutową NInA jest gromadzenie, archiwizacja, rekonstrukcja i udostępnianie najbardziej wartościowych przejawów kultury filmowej, muzycznej i teatralnej.   NInA działa w sieci i poza nią. Swoije nieustannie powiększające się zasoby publikuje w internecie. Poprzez serwis Ninateka (www.ninateka.pl) udostępnia ponad 6000 materiałów audio i wideo dotyczących kultury. Od niedawna wszystkie archiwizowane przez NInA zbiory, blisko 14 000 materiałów trwających łącznie ponad 3000 godzin, można przeglądać w stacjonarnym Archiwum NInA w nowej siedzibie Instytutu. NInA jest wydawcą Dwutygodnik.com, internetowego pisma o kulturze, które na bieżąco relacjonuje i opiniuje życie kulturalne i społeczne w kraju i za granicą, oraz serwisu edukacyjnego Muzykoteka szkolna (www.muzykotekaszkolna.pl), stymulującego zainteresowanie muzyką wśród dzieci i młodzieży.     

Działalność internetową dopełniają wydarzenia realizowane stacjonarnie przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 na warszawskim Służewie m.in. projekcje filmowe, wystawy, debaty, warsztaty, seminaria i konferencje zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów sztuki audiowizualnej, w tym także rodzin z dziećmi, młodzieży i seniorów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.    NInA kształci świadomego odbiorcę i twórcę kultury audiowizualnej, prowadzi działania z zakresu edukacji audiowizualnej oraz kultury 2.0, współpracuje z ekspertami w zakresie nowych mediów, prawa autorskiego, archiwizacji i rekonstrukcji cyfrowej.    Instytut od początku swojego istnienia jest także wydawcą wielu unikatowych na rynku serii DVD i CD przedstawiających wybitne polskie filmy animowane i dokumentalne, jak również najnowszą twórczość współczesnych kompozytorów oraz reżyserów teatralnych i operowych. NInA koprodukuje filmy fabularne i dokumentalne takie jak nominowana do Oscara Joanna Anety Kopacz, Hiszpanka Łukasza Barczyka, Ziarno prawdy Borysa Lankosza czy Inny świat Doroty Kędzierzawskiej. Więcej na www.nina.gov.pl, www.ninateka.pl, www.dwutygodnik.com, www.muzykotekaszkolna.pl oraz stacjonarnie w NInA, ul. Wałbrzyska 3/5  02-739 Warszawa.