Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Narodowy Instytut Audiowizualny na Warszawskich Targach Książki

Audiowizualna strefa relaksu, możliwość zapoznania się z ofertą wydawniczą, czy warsztaty Mały Dyrygent-Mała Orkiestra to atrakcje, jakie przygotował Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) na zbliżającą się 5. edycję Warszawskich Targów Książki, które odbędą się w dniach 22 – 25 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

 

 

 

Przestrzeń NInA to przede wszystkim strefa relaksu. Na stoisku (44/D5) wyposażonym w cyfrowe nośniki, odwiedzający targi będą mogli skorzystać z bogatych zbiorów portalu NINATEKA.pl, który w jednej chwili przeniesie ich do kina, opery, teatru czy filharmonii.

Narodowy Instytut Audiowizualny, którego jednym z głównych statutowych celów są digitalizacja i udostępnianie polskiego dziedzictwa audiowizualnego, zaoferuje dostęp do bogatego cyfrowego archiwum dzieł literackich dostępnych w portalu NINATEKA.pl, w postaci archiwalnych słuchowisk i audycji Polskiego Radia, będących audialną rejestracją najwspanialszych dzieł polskiej literatury.Dwutygodnik.com,internetowe pismo kulturalne wydawane przez NInA, w specjalnej przestrzeni udostępni na tabletach swoje artykuły poświęcone literaturze.

W sobotę i niedzielę –na płycie stadionu –NInA stworzy specjalną strefę zarezerwowaną dla dzieci i młodzieży. Przez dwa dni targowe, namioty wyposażone w komfortowe kolorowe pufy zmienią się w magiczne kino, które przeniesie dzieci w świat najpiękniejszych polskich animacji. Oprócz filmów, Instytut zaprasza dzieci i młodzież na specjalnie przygotowane dla nich warsztaty muzyczne.

Dla dzieci w wieku 5-8 lat Muzykoteka Szkolna – ogólnodostępny internetowy serwis edukacyjny, którego zadaniem jest kształcenie świadomych odbiorców muzyki i aktywnych uczestników kultury – przygotowała specjalne zajęcia: Mały Dyrygent-Mała Orkiestra. Podczas warsztatów najmłodsi wcielą się w muzyków orkiestry, dyrygentów, dowiedzą się do czego służy batuta, a nawet spróbują skonstruować własną. Będą też budować instrumenty, na których na zakończenie zagrają. Zajęcia poprowadzi Aleksandra Enzelm.

Nieco starszych uczestników (10-17 lat) – Patryk Tik­Tak Matela nauczyciel beat­boxu z ponad 10-letnim doświadczeniem – zaprasza do wspólnego tworzenia muzyki na żywo. Uczestnicy warsztatów skonstruują własny rytm i brzmienie, a dzięki tzw. Technice rozśpiewywania postarają się poszerzyć swoją skalę głosu. Każde warsztaty zakończy wspólne Jam Session, podczas którego uczestnicy improwizując będą starali się wejść w interakcje z widzami. Na warsztaty nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

Na stoisku NInA (nr 44/D5), w głównej przestrzeni wystawienniczej, będzie można kupić ze specjalnym rabatem, wydawnictwa Narodowego Instytutu Audiowizualnego, wśród których znajdują się takie pozycje jak: wydawnictwa muzyczne, zbiór DVD z serii Polska Szkoła Dokumentuzawierająca dzieła Marka Piwowskiego, Krzysztofa Kieślowskiego, Marcela i Pawła Łozińskich, Marcina Koszałki i wielu innych.

W sprzedaży będą też rejestracje spektakli teatralnych z serii Polski Szekspir Współczesny, a wśród nich: Burza w reżyserii Krzysztofa WarlikowskiegoH. na podstawie Hamleta Williama Szekspira, który na deski Teatru Telewizji przeniósł Jan KlataMacbeth Grzegorza Jarzyny. W ofercie znajdą się też dwa spektakle w reżyserii Krystiana Lupy na podstawie prozy i dramatów Thomasa Bernharda – Kalkwerk, Immanuel Kant. Na melomanów czeka specjalny rarytas, jakim jest z pewnością wydawnictwo Lutosławski/świat, wydane na zwieńczenie Roku Witolda Lutosławskiego, będące zbiorem niepublikowanych dotąd nagrań i prezentujące dorobek kompozytora w nowy i inspirujący sposób.