Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Narodowy Instytut Audiowizualny na 6. Warszawskich Targach Książki

Weekendowe warsztaty muzyczne i komiksowe dla dzieci, spotkanie z wybitnym dokumentalistą Andrzejem Titkowem oraz promocja książki wydanej przez Dwutygodnik.com – tak przedstawia się program Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA) na Warszawskich Targach Książki, które startują już w czwartek 14 maja. Wszystkich odwiedzających NInA zaprasza na stoisko nr 22/D2.

Z okazji Targów Książki NInA przygotowała bogatą ofertę dla najmłodszych. Jednym z wydarzeń jest warsztat „zRemiksuj bajkę!”, podczas którego w oparciu o fotosy animacji i filmów z portalu NINATEKA dzieci w wieku w wieku 5–10 lat, stworzą własne komiksowe albumy pełne niesamowitych historii. W trakcie warsztatów przeprowadzony zostanie konkurs na najciekawszy album, a autorzy trzech wybranych prac z każdej z grup otrzymają upominki. Warsztaty poprowadzą Aleksandra Tokarska oraz Grzegorz Krause z Działu Edukacji i Badań NInA.

Zajęcia odbędą się w sobotę 16 maja (Sala Barcelona) i niedzielę 17 maja (Sala Rzym) w godz. 11.30-12.30 oraz 13.45-14.45 .

Warsztaty muzyczne

Równie ciekawie zapowiadają się zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 6–12 lat organizowane na Stadionie Narodowym przez Muzykotekę Szkolną pod hasłem „Na górze dźwięki, na dole rytm, tworzymy razem muzyczny skrypt!”. W ich trakcie dzieci za pomocą głosu, rytmu, ruchu oraz instrumentów stworzą własne interpretacje utworów oraz oryginalne formy muzyczne. Jednym z ważniejszych elementów spotkania będzie szeroko rozumiana improwizacja i poszukiwanie rozmaitych dźwięków.

Zajęcia odbędą się w sobotę 16 maja (Sala Barcelona) i niedzielę 17 maja (Sala Rzym)  w godz. 12.45–13.30 oraz 15.00–15.45.

Spotkanie z mistrzem dokumentu Andrzejem Titkowem

Na stoisku NInA w sobotę  (16 maja) w godz. 11.00 - 12.00 na odwiedzających będzie czekał Andrzej Titkow, wybitny reżyser dokumentalny. Miłośnicy filmu będą mogli porozmawiać z reżyserem, wziąć od niego autograf, a także kupić na miejscu dwupłytowe wydanie jego filmów na DVD w serii „Polska Szkoła Dokumentu”. Dostępne będą także inne wydawnictwa z bogatej oferty NInA – m.in. filmy dokumentalne Andrzeja Munka, Kazimierza Karabasza, Krzysztofa Kieślowskiego, Pawła Łozińskiego, Marka Piwowskiego i Marcina Koszałki, a także najnowsze wydawnictwa muzyczne - płytę Kuby Płużka „Eleven Songs” i „Requiem Ludowe” zespołu Kwadrofonik i pieśniarza Adama Struga czy nagrodzoną Fryderykiem płytę „Mamut” Fisz Emade i wiele innych.

Debiutancka książka portalu Dwutygodnik.com

Na stoisku NInA podczas Targów Książki będzie można również kupić książkę Alka Tarkowskiego i Mirosława Filiciaka. „Dwa zero. Alfabet nowej kultury i inne teksty, to przewodnik po nowej rzeczywistości, w której real miesza się wirtualem, cyfrowe splata się z analogowym, a twórcy muszą na nowo ułożyć się z odbiorcami. Teksty, publikowane w latach 2009-2013 w Dwutygodnik.com, składają się nie tylko na opis przemian związanych z nowymi technologiami, ale i na pozytywny projekt wykorzystania tych technologii do budowania bardziej otwartej i zróżnicowanej kultury życia codziennego. To pierwsza publikacja z serii wydawniczej Dwutygodnika poświęconej współczesnej kulturze i jej pograniczom. Jako kolejne w serii ukażą się książki stałych współpracowników magazynu, Iwony Kurz i Macieja Sieńczyka.

Na stoisku Narodowego Instytutu Audiowizualnego będą udostępnione tablety z dostępem do portali internetowych, wydawanych przez NInA. Wszyscy chętni będą mogli dzięki nim poznać m.in. bogate zasoby NINATEKI czy zapoznać się z nową, responsywną, dwujęzyczną stroną internetową Instytutu i bogatym programem wydarzeń w siedzibie NInA, która od 29 maja otwiera się dla publiczności. Na odwiedzających NInA będą czekały projekcje filmowe, warsztaty edukacyjne, koncerty, wystawy debaty i festiwale. NInA zaprasza do stoiska na Warszawskich Targach Książki, a już wkrótce do nowej siedziby na ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie.