Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Muzyczna kolekcja NInA www.trzejkompozytorzy.pl nominowana do MocArtów RMF Classic w kategorii Wydarzenie Roku

Uruchomiony przez Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) serwis poświęcony Witoldowi Lutosławskiemu, Henrykowi Mikołajowi Góreckiemu i Krzysztofowi Pendereckiemu www.trzejkompozytorzy.pl otrzymał nominację w prestiżowym konkursie RMF Classic MocArty 2013 w kategorii „Wydarzenie Roku”. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 3 marca w Warszawie.


Serwis www.trzejkompozytorzy.pl to pierwsze miejsce w sieci, gdzie znaleźć można nagrania niemal wszystkich utworów Witolda Lutosławskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego oraz Krzysztofa Pendereckiego do słuchania bezpłatnie w całości oraz bogaty zestaw informacji o życiu i twórczości kompozytorów w polskiej i angielskiej (www.threecomposers.pl) wersji językowej. Ta wyjątkowa muzyczna kolekcja została przygotowana i udostępniona przez Narodowy Instytut Audiowizualny specjalnie w roku jubileuszowych urodzin twórców. 

Redakcja RMF Classic w uzasadnieniu przyznania nominacji napisała:

Narodowy Instytut Audiowizualny i zgromadzeni wokół niego znakomici specjaliści wykonali iście benedyktyńską pracę. To dzięki nim powstała największa ogólnodostępna baza dzieł trzech wybitnych twórców wraz z omówieniami i bogatą grafiką. Łącznie ponad 320 nagrań i 380 opisów utworów. Witold Lutosławski, Henryk Mikołaj Górecki i Krzysztof Penderecki mogą wystąpić jednocześnie przed największym audytorium świata, jakim jest Internet.

Propozycje poszczególnych nominacji, łącznie w czterech kategoriach, zgłaszane były przez słuchaczy, którzy wyłonią laureatów spośród nominowanych w specjalnym internetowym głosowaniu. Głosować można do 11 lutego poprzez stronę www.rmfclassic.pl. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 3 marca w warszawskim Vitkacu.

W plebiscycie MocArty w kategorii „Człowiek Roku” nominację otrzymała Agnieszka Holland. Reżyserka od października 2013 r. zasiada w Radzie Programowej NInA.

To już czwarta edycja plebiscytu, w którym słuchacze RMF Classic wybierają laureatów MocArtów w czterech artystycznych kategoriach: „Wydarzenie Roku”, „Człowiek Roku”, „Muzyka Filmowa Roku” oraz „Rzecz z klasą”.

Serwis www.trzejkompozytorzy.pl jest syntetycznym przewodnikiem po twórczości Mistrzów, dostosowanym zarówno do potrzeb i kompetencji wykształconego muzycznie użytkownika, jak również stworzonym z myślą o szerokim gronie odbiorców zainteresowanych kulturą. Ponad 300 udostępnionym utworom skomponowanym od 1924 roku aż po czasy obecne towarzyszy łącznie950 artykułów w polskiej i angielskiej wersji językowej dotyczących m.in. genezy czy okoliczności powstania danej kompozycji, przygotowanych przez zespół ekspertów - muzykologów i melomanów.

Kontakt dla mediów: 
Agnieszka Wolak
rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Audiowizualnego,
T. +48 22 380 49 75 M. 0503 099 013
E-mail: agnieszka.wolak@nina.gov.pl
www.nina.gov.pl