Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Kwadrofonik – laureat Paszportów „Polityki” na Ninateka.pl

Po raz 22. przyznano Paszporty „Polityki”, nagrody wręczane młodym twórcom, zasłużonym w minionym roku dla polskiej kultury i sztuki. Jednym z laureatów jest zespół Kwadrofonik. Obszerny koncert zespołu został udostępniony w serwisie Ninateka.pl, wydawanym przez Narodowy Instytut Audiowizualnym.
Kwadrofonik w cyklu <em>Młodzi polscy instrumentaliści</em>
Kwadrofonik w cyklu Młodzi polscy instrumentaliści

Kwadrofonik to jedyny tego typu kwartet w Polsce i jeden z niewielu na świecie, powstały z połączenia dwóch duetów: fortepianowego i perkusyjnego. Tworzą go Emilia Sitarz Bartłomiej Wąsik (Lutosławski Piano Duo) oraz Magdalena Kordylasińska i Miłosz Pękała (Hob-beats Duo). Artyści wykonują muzykę współczesną, transkrypcje dzieł symfonicznych oraz własne utwory. Improwizują w poszukiwaniu nowych brzmień.

W 2010 roku artyści wykonali koncert prezentującym sylwetki zdolnych polskich muzyków młodego pokolenia, którzy na swoim koncie mają już spore sukcesy. Podczas koncertu zespołu Kwadrofonik słyszymy utwory inspirowane muzyką ludową i twórczością Chopina, np. Bazuny” czy „Tu byłemFryderyk”. Muzycy tworzą żywiołowe, a jednocześnie precyzyjne widowisko muzyczne, podczas którego prowadzą nietypowy dialog z fortepianami i perkusją.

Koncert w cyklu Młodzi polscy instrumentaliści został w całości udostępniony do oglądania w serwisie Ninateka.pl pod adresem: http://ninateka.pl/film/mlodzi-polscy-instrumentalisci-kwadrofonik.

Dodatkowo w Ninatece można zobaczyć również „Znaki szczególne”, dokument Borysa Lankosza o przemianach w polskim życiu artystycznym w ostatnich dwóch dekadach widzianych z perspektywy Paszportów „Polityki”. Film jest dostępny pod adresem: http://ninateka.pl/film/znaki-szczegolne-paszporty-polityki.