Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Konferencja Learn Do Share: Innovate Your Story już jutro w NInA

Już po raz drugi Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) współorganizuje warszawską edycję Learn Do Share, międzynarodowego cyklu spotkań o nowych sposobach narracji i projektach transmedialnych. Tegoroczna konferencja będzie poświęcona storytellingowi w działaniu, a odbędzie się już jutro w siedzibie Instytutu.

Pierwsza edycja Learn Do Share odbyła się w Warszawie w 2015 roku pod hasłem Innovation for Good i koncentrowała się na tym, jak wykorzystać transmedia storytelling i nowe technologie do działania na rzecz dobra publicznego. Tym razem tematem będzie storytelling w działaniu („storydoing, not storytelling”). Uczestnicy będą prototypować rozwiązania, które potem zrealizują w praktyce.

Tegoroczna edycja koncentruje się na tym, jak tworzyć mocne historie i angażować publiczność oraz jak wykorzystać storytelling w praktyce. W części konferencyjnej zaprezentowane zostaną rozwiązania wdrożone przez UNESCO, polskie agencje VR, takie jak Farm 51 i mimo.ooo, oraz najlepsze case study z całego świata wykorzystujące narrację i grywalizację.

Bardzo duży nacisk będzie w tym roku położony na część warsztatową i prototypowanie konkretnych rozwiązań, które następnie mają zostać wdrożone we współpracy z partnerami konferencji. Praca z uczestnikami w trakcie warsztatów będzie poświęcona tematowi zwiększenia partycypacji społecznej w procesie rewitalizacji części obszarów prawobrzeżnej Warszawy i temu, jak zaangażować w ten proces lokalną społeczność wykorzystując storytelling. Warsztaty poprowadzą przedstawiciele Fundacji Highlit/inaczej, FUZERS, Aleksandra Więcka oraz mimo.ooo.

Wydarzenie ma charakter multidyscyplinarny. Jest adresowane do szerokiej grupy odbiorców, między innymi branży kreatywnej: producentów i twórców audiowizualnych, reżyserów, scenarzystów, designerów; branży TECH - informatyków, programistów, projektantów gier; przedstawicieli mediów i branży reklamowej; działaczy społecznych; marketerów i przedstawicieli biznesu.

Więcej: http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/learn-do-share-innovate-your-story-konferencja/

Udział w konferencji wymaga rejestracji.

 

Learn Do Share łączy przestrzeń do dyskusji o przyszłości mediów, nowych sposobach narracji i nowych technologiach z projektami trasmedialnymi z milionową publicznością i programem badawczym na Columbia University w Nowym Jorku. Odbyło się już w wielu miastach na całym świecie i z lokalnego wydarzenia zmieniło się w imprezę o międzynarodowym zasięgu. W 2015 roku, po Los Angeles, Nowym Jorku, Miami, Goteborgu, Gandawie, Paryżu, Montrealu, Londynie i Melbourne, przyszedł czas na Warszawę. Hasło dla Warszawy w 2016 roku to „Innovate your story”.