Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Krystian Bielatowicz
Powrót

Koncert Hatti Vatti i prezentacja jego najnowszego projektu „Szum” już dziś wieczorem w NInA

Jeden z najgłośniejszych polskich twórców muzyki elektronicznej, Hatti Vatti wystąpi dziś wieczorem o godzinie 20.00 w Narodowym Instytucie Audiowizualnym (NInA). Koncert będzie zapowiedzią projektu „Szum” powstałego w ramach międzynarodowej inicjatywy RE:VIVE, której celem jest łączenie potencjału współczesnych artystów z niezwykłymi zasobami archiwów audiowizualnych i nadawanie im drugiego życia.

Hatti Vatti, czyli Piotr Kaliński, producent i instrumentalista znany z wielu projektów, powraca z solowym materiałem „Szum, który zaprezentuje dziś wieczorem, 28 lutego o godzinie 20.00 w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

Dzięki współpracy z wytrórnią płytową MOST Records, NInA oraz holenderskim instytutem Sound & Vision, Kaliński wykorzystał archiwa dźwiękowe i przetłumaczył artystyczne wizje z drugiej połowy XX wieku na współczesny język nowej elektroniki. Echa prac kompozytorów ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia przemykają tu obok inspiracji płynących z eksperymentalnych animacji lat 70. i 80. „Szum” to retrofuturystyczna opowieść, która zaskakująco mocno rezonuje z problemami współczesności. Głównym łącznikiem pomiędzy nagranymi utworami i tymi sprzed pół wieku są instrumenty oraz analogowe efekty. 

Projekt został realizowany w ramach inicjatywy RE:VIVE, której celem jest łączenie potencjału współczesnych artystów z niezwykłymi zasobami archiwów dźwiękowych. Partnerami projektu są Narodowy Instytut Audiowizualny oraz holenderski instytut Sound & Vision. W katalogu wydawnictw, wspieranych przez RE:VIVE obok nadchodzącego albumu Hatti Vatti znaleźć można album cenionego duetu Lakker reprezentującego eksperymentalne techno, wydany nakładem kultowej wytwórni R&S Records, oraz dwie kompilacje z muzyką z eksperymentującej elektronicznej sceny Amsterdamu i Rotterdamu. Więcej na: www.revivethis.org

Dzisiaj, we wtorek, 28.02.2017 o 20:00, „Szum” usłyszeć będzie można na żywo w w siedzibie NInA przy ulicy Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie. Wystąpią: Piotr Kaliński (syntezatory), Rafał Dutkiewicz (perkusja) i Paweł Stachowiak (Moog).

Więcej o koncercie: http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/szum-koncert/

 

Wstęp

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Wejściówki będą wydawane od godz. 19:00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione nie będą wpuszczane na salę po rozpoczęciu koncertu.

 

Album „Szum” ukaże się 24.03.2017 roku nakładem wytwórni MOST Records.