Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Fisz i Emade, Voo Voo oraz Grażyna Auguścik Orchestar nominowani do Fryderyków

Ogłoszono nominacje do nagrody Fryderyki 2015. Wśród nich znalazły się albumy, których partnerem jest NInA – „Mamut” Fisza i Emade, „Dobry wieczór” Voo Voo oraz „Inspired by Lutosławski” Grażyny Auguścik Orchestar. Dwa pierwsze albumy są w całości dostępne na stronie www.ninateka.pl.


„Mamut” Fisza i Emade Tworzywo otrzymał aż trzy nominacje w kategoriach: album roku elektronika/indie/alternatywa, utwór roku za „Ślady” oraz teledysk roku za wideo do utworu „Pył”. Album składa się z jedenastu utworów, zainspirowanych muzyką elektroniczną z lat 80. i 90.  Artyści wykorzystali oryginalne instrumenty z tamtych lat. Cała płyta, a także nominowany teledysk, są dostępne w portalu NINATEKA. Narodowy Instytut Audiowizualny jest partnerem wydawnictwa.

Nominacje do Fryderyków w kategorii album roku muzyka korzeni (w tym blues, country, folk, reggae) otrzymali Grażyna Auguścik Orchestar za „Inspired by Lutosławski” oraz Voo Voo za album „Dobry wieczór”, również dostępny w portalu NINATEKA. NInA jest partnerem wydawniczym obu płyt.

Gratulujemy nominowanym i czekamy na wyniki. Zdobywców tegorocznych Fryderyków poznamy 23 kwietnia o godz. 19.00, podczas gali w Teatrze Polskim.