Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Dwutygodnik.com wydał dwusetny numer!

Dwutygodnik.com, magazyn poświęcony kulturze wydawany przez Narodowy Instytut Audiowizualny od 2009 roku ukazał się właśnie po raz dwusetny.

undefined

 

W wyjątkowym, dwusetnym numerze redaktorzy zamienili się miejscami. Krytycy filmowi piszą o teatrze, a teatralni – o literaturze, autorzy związani z literaturą zajmują się sztuką, krytycy artystyczni – muzyką, a krytycy muzyczni – filmem. Czas na interdyscyplinarne odświeżenie! – ogłasza Redakcja. I tak krytyk literacki Maciej Jakubowiak pisze o wystawie Daniel Spoerri. Sztuka wyjęta z codzienności w MOCAK-u, krytyk sztuki Karol Sienkiewicz – o nowej płycie Lady Gagi, a krytyk filmowy Jakub Socha – o spektaklu Matka Courage Michała Zadary.

Powołany do życia w 2009 roku Dwutygodnik.com w krótkim czasie stał się jednym z najbardziej opiniotwórczych mediów kulturalnych w Polsce. Ten wydawany przez NInA magazyn online born digital, łączy najlepsze tradycje polskich czasopism literackich z nowoczesnym dziennikarstwem internetowym, dziennikarską rzetelność z atrakcyjnym designem strony. 

W każdym numerze ukazuje się około trzydziestu nowych materiałów. W ciągu sześciu lat istnienia magazyn opublikował aż 6890 artykułów m.in. rozmów z ludźmi kultury, recenzji spektakli, koncertów, książek czy wystaw, analiz trendów i opisów zjawisk współczesnej kultury, a także felietonów, szkiców, wierszy i esejów.

Dwutygodnik.com świadomie łączy najlepsze tradycje polskich periodyków z technologią i nowoczesnym designem. Dzięki przejrzystej formule, bezpłatnemu dostępowi do treści czytelnik ma możliwość obcowania z kulturą w sposób prosty i regularny. Artykuły przystosowane są do potrzeb osób niedowidzących. Dwutygodnik.com skupia autorów różnych pokoleń, formacji i dziedzin. Umożliwia debiuty, publikując zarazem głosy najważniejszych intelektualistów polskich.

W każdym kolejnym numerze jego twórcy starają się przekraczać tradycyjne podziały na dziedziny sztuki, wprowadzając autorskie rubryki, nowatorsko traktujące tematy związane z kulturą.

Redaktor naczelną Dwutygodnik.com jest Zofia Król, z redakcją związana od 2009 roku.