Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Powrót

Dwutygodnik.com wydał dwusetny numer!

Dwutygodnik.com, magazyn poświęcony kulturze wydawany przez Narodowy Instytut Audiowizualny od 2009 roku ukazał się właśnie po raz dwusetny.

undefined

 

W wyjątkowym, dwusetnym numerze redaktorzy zamienili się miejscami. Krytycy filmowi piszą o teatrze, a teatralni – o literaturze, autorzy związani z literaturą zajmują się sztuką, krytycy artystyczni – muzyką, a krytycy muzyczni – filmem. Czas na interdyscyplinarne odświeżenie! – ogłasza Redakcja. I tak krytyk literacki Maciej Jakubowiak pisze o wystawie Daniel Spoerri. Sztuka wyjęta z codzienności w MOCAK-u, krytyk sztuki Karol Sienkiewicz – o nowej płycie Lady Gagi, a krytyk filmowy Jakub Socha – o spektaklu Matka Courage Michała Zadary.

Powołany do życia w 2009 roku Dwutygodnik.com w krótkim czasie stał się jednym z najbardziej opiniotwórczych mediów kulturalnych w Polsce. Ten wydawany przez NInA magazyn online born digital, łączy najlepsze tradycje polskich czasopism literackich z nowoczesnym dziennikarstwem internetowym, dziennikarską rzetelność z atrakcyjnym designem strony. 

W każdym numerze ukazuje się około trzydziestu nowych materiałów. W ciągu sześciu lat istnienia magazyn opublikował aż 6890 artykułów m.in. rozmów z ludźmi kultury, recenzji spektakli, koncertów, książek czy wystaw, analiz trendów i opisów zjawisk współczesnej kultury, a także felietonów, szkiców, wierszy i esejów.

Dwutygodnik.com świadomie łączy najlepsze tradycje polskich periodyków z technologią i nowoczesnym designem. Dzięki przejrzystej formule, bezpłatnemu dostępowi do treści czytelnik ma możliwość obcowania z kulturą w sposób prosty i regularny. Artykuły przystosowane są do potrzeb osób niedowidzących. Dwutygodnik.com skupia autorów różnych pokoleń, formacji i dziedzin. Umożliwia debiuty, publikując zarazem głosy najważniejszych intelektualistów polskich.

W każdym kolejnym numerze jego twórcy starają się przekraczać tradycyjne podziały na dziedziny sztuki, wprowadzając autorskie rubryki, nowatorsko traktujące tematy związane z kulturą.

Redaktor naczelną Dwutygodnik.com jest Zofia Król, z redakcją związana od 2009 roku.