Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Audiowizualny reportaż po Służewie na dwutygodnik.com

Z okazji otwarcia nowej siedziby Narodowego Instytutu Audiowizualnego na warszawskim Służewie magazyn kulturalny dwutygodnik.com zaprasza na reportaż o założeniach architektonicznych, historii i ludziach związanych z tą dzielnicą. Aby wybrać się w wirtualną podróż wystarczy wejść na stronę www.dwutygodnik.com/sluzew.

Reportaż audiowizualny „Służew” zrodził się ze współpracy magazynu internetowego dwutygodnik.com z Filipem Springerem, reporterem i autorem książek o polskiej architekturze oraz projektantem interaktywnym Michałem Szotą. Strona składa się z kilkunastu rozdziałów podzielonych na sekcje: „miasto/wieś”, „miasto/ogród”, „miasto/osiedle”, które opisują wiele twarzy tej stosunkowo młodej dzielnicy. Teksty, zdjęcia i filmy układają się w interaktywną opowieść o Służewie i jego mieszkańcach m.in. ochroniarzach z budek parkingowych czy hodowcy kóz ze Służewskiego Domu Kultury.

Zapraszamy Filipa Springera, aby opowiedział historię Służewa tak, jak to on potrafi, sięgając po słowa, fotografię i film poklatkowy. Interesuje nas otaczająca architektura, historia i ludzie. Ta strona nie ma być jak pocztówka, raczej trochę jak lustro – przedstawiają projekt Agnieszka Słodownik, kuratorka „Służewa” i Zofia Król, redaktorka naczelna dwutygodnik.com.

W reportażu nie zabrakło rozdziału o Narodowym Instytucie Audiowizualnym, który 29 maja otwiera na ul. Wałbrzyskiej 3/5 swoją zmodernizowaną siedzibę.  NInA stanie się nie tylko najnowocześniejszym ośrodkiem kultury audiowizualnej w Polsce, ale także otwartym dla wszystkich miejscem spotkań z mediateką, klubokawiarnią i bogatym, całorocznym programem kulturalnym.