Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Ciemnego pokoju nie trzeba się bać, fot. Michał Luczak
Powrót

„30 Minut” kończy 10 lat! Studio Munka świętuje w Narodowym Instytucie Audiowizualnym

Program „30 Minut”, jeden z programów dla młodych twórców realizowanych w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, obchodzi swoje 10. urodziny. Z tej okazji w dniach 7 i 9 kwietnia w Narodowym Instytucie Audiowizualnym (NInA) w Warszawie odbędą się bezpłatne projekcje filmów.

Program „30 Minut”, w ramach którego produkowane są krótkometrażowe filmy fabularne, to jeden z najważniejszych programów dla młodych twórców realizowanych w Studiu Munka-SFP. Filmy w ramach programu powstają od 2006 roku. Dotychczas młodzi twórcy nakręcili już 78 produkcji, które były pokazywane i nagradzane na festiwalach w Cannes, Clermont-Ferrand, Cottbus, Palm Springs, Premiers Plans czy Locarno.

W związku z okrągłymi urodzinami programu Studio Munka-SFP zaprasza do siedziby Narodowego Instytutu Audiowizualnego na warszawskim Służewie, w czwartek, 7 kwietnia o godzinie 18.00 na pokaz czterech krótkometrażowych fabuł:

 „Trójka do wzięcia”, reż. Bartosz Konopka

„Aria Diva”, reż. Agnieszka Smoczyńska

„Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”, reż. Kuba Czekaj

„Portret z pamięci”, reż. Marcin Bortkiewicz

Po projekcji filmów odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi dziennikarka Tok fm – Patrycja Wanat. Wszyscy reżyserzy zaprezentowanych fabuł mają na swoim koncie już pełnometrażowe debiuty fabularne, które z sukcesem zostały przyjęte na polskich i zagranicznych festiwalach.

Z kolei w sobotę, 9 kwietnia o godzinie 15.00 odbędzie się pokaz trzech zagranicznych fabuł, które w 2015 roku były nominowane do Oscara w kategorii Best Live Action Short Film:

„Boogaloo & Graham”, reż. Michael Lennox

„Parvaneh”, reż. Talkhon Hamzavi

„The Phone Call”, reż. Mat Kirkby (laureat Oscara 2015)

 

Filmy będą miały polskie i angielskie napisy.

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

 

Więcej informacji na: www.nina.gov.pl http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/30-minut-ma-10-lat/