Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Ciemnego pokoju nie trzeba się bać, fot. Michał Luczak
Powrót

„30 Minut” kończy 10 lat! Studio Munka świętuje w Narodowym Instytucie Audiowizualnym

Program „30 Minut”, jeden z programów dla młodych twórców realizowanych w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, obchodzi swoje 10. urodziny. Z tej okazji w dniach 7 i 9 kwietnia w Narodowym Instytucie Audiowizualnym (NInA) w Warszawie odbędą się bezpłatne projekcje filmów.

Program „30 Minut”, w ramach którego produkowane są krótkometrażowe filmy fabularne, to jeden z najważniejszych programów dla młodych twórców realizowanych w Studiu Munka-SFP. Filmy w ramach programu powstają od 2006 roku. Dotychczas młodzi twórcy nakręcili już 78 produkcji, które były pokazywane i nagradzane na festiwalach w Cannes, Clermont-Ferrand, Cottbus, Palm Springs, Premiers Plans czy Locarno.

W związku z okrągłymi urodzinami programu Studio Munka-SFP zaprasza do siedziby Narodowego Instytutu Audiowizualnego na warszawskim Służewie, w czwartek, 7 kwietnia o godzinie 18.00 na pokaz czterech krótkometrażowych fabuł:

 „Trójka do wzięcia”, reż. Bartosz Konopka

„Aria Diva”, reż. Agnieszka Smoczyńska

„Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”, reż. Kuba Czekaj

„Portret z pamięci”, reż. Marcin Bortkiewicz

Po projekcji filmów odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi dziennikarka Tok fm – Patrycja Wanat. Wszyscy reżyserzy zaprezentowanych fabuł mają na swoim koncie już pełnometrażowe debiuty fabularne, które z sukcesem zostały przyjęte na polskich i zagranicznych festiwalach.

Z kolei w sobotę, 9 kwietnia o godzinie 15.00 odbędzie się pokaz trzech zagranicznych fabuł, które w 2015 roku były nominowane do Oscara w kategorii Best Live Action Short Film:

„Boogaloo & Graham”, reż. Michael Lennox

„Parvaneh”, reż. Talkhon Hamzavi

„The Phone Call”, reż. Mat Kirkby (laureat Oscara 2015)

 

Filmy będą miały polskie i angielskie napisy.

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

 

Więcej informacji na: www.nina.gov.pl http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/30-minut-ma-10-lat/