Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
FINA Wałbrzyska 3/5 zaprasza na spotkania z najnowszym…i nieco starszym kinem!
Nowe polskie kino, filmy o pisaniu, animacje lalkowe, DKF dla kilkulatków, kino z widokiem na transformację 1989 roku, pokazy dla seniorów i rodziców maluchów
Więcej
Informacje prasowe

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni czeka na Młodych Jurorów!

Ruszył konkurs „Skrytykuj!” dla nastolatków zainteresowanych kinem, organizowany przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny (FINA) na recenzję wybranego filmu. Laureaci ocenią filmy z Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, wezmą udział w festiwalowych wydarzeniach oraz spotkają przedstawicieli branży filmowej. Swoje recenzje można publikować do 7 lipca na stronie www.skrytykuj.pl.

Filmowy piknik - od dzieci i dla dzieci już 16 czerwca na warszawskim Służewie!

Otwarcie wyjątkowej wystawy prac plastycznych przedstawiających bohaterów polskiego i światowego kina i koncert piosenki filmowej w wykonaniu najmłodszych, recital pt. „Muzyka srebrnego ekranu”, parada kostiumów filmowych, rodzinny quiz z wiedzy o kinie, a do tego pokaz familijnego obrazu Lasse Halstroma z 2017 roku pt. „Był sobie pies” . Niedzielne popołudnie 16 czerwca warto spędzić z dzieckiem w siedzibie FINA na Wałbrzyskiej 3/5. Wstęp wolny!

Pierwszy melodramat w historii kina | Repremiera z muzyką na żywo

Już 15 czerwca kino Iluzjon zaprasza na wyjątkowe filmowe wydarzenie – repremierę Złamanej lilii w reż. Davida W. Griffitha z muzyką na żywo w wykonaniu Tomasza Mreńca. Pokaz to już kolejna odsłona cyklu 100 lat temu w kinie, zainagurowanego podczas tegorocznej, 16. edycji Święta Niemego Kina.

Spędź Dzień Dziecka w stylu retro!

Przedwojenna komedia Michała Waszyńskiego „ABC miłości” z kilkuletnią Basią, warsztaty robienia lemoniady, pokaz „Brzdąca” z Charlie Chaplinem z muzyką na żywo, wystawa lalek ze starych animacji, wieczorny seans na świeżym powietrzu, zgłębianie tajników powstawania kultowych animacji, zajęcia z tworzenia własnej bajki i przedwojenne kroniki o zwierzętach – to tylko wybrane atrakcje, które 1 czerwca przygotowuje Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA). Bohaterów kultowych animacji nie zabranie na ekranach kin w całej Polsce!

Mistrzowie – kino włoskie lat 60.

Anna Magnani, Marcello Mastroiani, Monica Vitti, Sophia Loren, Alain Delon, Claudia Cardinale, Jean-Paul Belmondo, Anita Ekberg w filmach Pasoliniego, Felliniego, Antonioniego, De Sici, Petriego i Viscontiego. Od 6 maja kino Iluzjon zaprasza na przegląd największych dzieł złotej ery włoskiego kina.
Kontakt dla mediów

Narodowy Instytut Audiowizualny

ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

NIP: 525-234-20-56

Tel.: +48 22 380 49 76
Tel.: +48 22 380 49 75

e-mail: media@fina.gov.pl