Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Bezpłatny pokaz Mowy ptaków i spotkanie z aktorami
Pokaz filmu Xawerego Żuławskiego. Po projekcji spotkanie z aktorami – Sebastianem Fabijańskim, Jaśminą Polak, Sebastianem Pawlakem i Martą Żmudą-Trzebiatowską.
Więcej

Dla mediów

Informacje prasowe

PRL-owska cenzura wraca… do kina

Najważniejsze tytuły, które długi czas „przeleżały na półkach”, jak i mniej znane „półkowniki”, do tego spotkania z twórcami i prelekcje historyków kina – to wszystko czeka na widzów, którzy między 21 a 24 października odwiedzą warszawskie kino Iluzjon. Projekcje w ramach przeglądu „Kadry wyzwolone” zaplanowano ponadto w Łodzi i Zduńskiej Woli.

Październik w Iluzjonie!

„Kadry wyzwolone”, czyli kino i cenzura w okresie PRL, pełne udręki i ekstazy biografie wielkich malarzy, kino poetyckie i klasyki spod znaku czarnej komedii, ulubione filmy Andrzeja Wajdy w 3. rocznicę śmierci reżysera i pachnący kawą Alfabet Retrokina! Jesiennego programu kina Iluzjon nie można przegapić!

Włącz Teatr! w Ninatece

W październiku Ninateka inauguruje sezon teatralny – w ramach akcji Włącz teatr! w każdy czwartek będą odbywać się transmisje online spektakli, które cieszyły się ogromnym powodzeniem widzów. W repertuarze znalazły się m.in. Nasza klasa Ondreja Spišáka, Narty Ojca Świętego Piotra Cieplaka oraz Małe zbrodnie małżeńskie Krystyny Jandy.

To lubię: Andrzej Wajda – przegląd ulubionych filmów artysty

Ulubione filmy reżysera zestawione w pary: słynne klasyki światowego kina i jego własne dzieła! W 3. rocznicę śmierci artysty kino Iluzjon przypomni cykl prezentowany przed laty. Pierwsze pokazy już 2 października, a towarzyszyć im będą prelekcje Andrzeja Bukowieckiego – filmoznawcy i krytyka.

Zostań Młodym Jurorem 37. Festiwalu Ale Kino!

Chcesz przeżyć niezwykłą filmową przygodę? Jesteś pasjonatem kina w wieku pomiędzy 18 a 20 lat? Pokaż, co znaczy kino według Ciebie – weź udział w konkursie Skrytykuj! Tym razem autorzy dwóch najlepszych recenzji lub wideorecenzji zasiądą w Jury Młodych 37. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu.
Kontakt dla mediów

Narodowy Instytut Audiowizualny

ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

NIP: 525-234-20-56

Tel.: +48 22 380 49 76
Tel.: +48 22 380 49 75

e-mail: media@fina.gov.pl