Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Młodzi zdolni” – w NInA rusza nowy cykl projekcji filmowych
prezentujący filmy reżyserów pokolenia trzydziestolatków takich jak Jan Komasa, Kasia Klimkiewicz czy Magnus von Horn. Pokazom towarzyszą spotkania z twórcami.
Więcej
Informacje prasowe

Dwutygodnik.com świętuje dziś 8 urodziny!

Dwutygodnik.com, internetowy magazyn poświęcony kulturze wydawany przez Narodowy Instytut Audiowizualny świętuje dziś 8 urodziny. Na przestrzeni kilku lat ukazało się ponad 200 numerów, a powołany do życia w 2009 roku magazyn stał się w krótkim czasie jednym z najbardziej opiniotwórczych mediów kulturalnych w Polsce. Magazyn wydał właśnie „Efekt ekranu” – publikację w formie e-booka poświęconą najnowszej kulturze cyfrowej.

Ukazał się album Hatti Vatti inspirowany archiwami NInA

Hatti Vatti (Piotr Kaliński) wykorzystał archiwa dźwiękowe Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA) i przetłumaczył artystyczne wizje z drugiej połowy XX wieku na współczesny język nowej elektroniki. Album „Szum” ukazał się nakładem wytwórni MOST Records w ramach międzynarodowej inicjatywy RE:VIVE, której celem jest łączenie potencjału współczesnych artystów z niezwykłymi zasobami archiwów audiowizualnych i nadawanie im drugiego życia. Partnerami projektu jest NInA oraz holenderski instytut Sound & Vision.

„Wołyń” triumfatorem podczas 19. gali rozdania Orłów

Film Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”, którego koproducentem jest Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA), zdobył aż 9 nagród, w tym najważniejszą – dla Najlepszego Filmu. Dwa Orły zdobyła inna koprodukcja NInA - „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek 20 marca w Warszawie.

MocArt RMF Classic 2016 dla aplikacji mobilnej Orkiestrownik!

Wczoraj, 13 marca po raz siódmy wręczono statuetki MocArty RMF Classic w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Rzecz z Klasą. Nagrodę MocArta 2016 w kategorii Rzecz z Klasą słuchacze przyznali aplikacji mobilnej Orkiestrownik, przygotowanej wspólnie przez Instytut Muzyki i Tańca i Narodowy Instytut Audiowizualny.

Ebook „Efekt ekranu - kultura cyfrowa w tekstach” już do pobrania na stronach NInA

Właśnie ukazała się książka Dwutygodnik.com „Efekt ekranu” złożona z tekstów poświęconych najnowszej kulturze cyfrowej autorstwa m.in.: Aleksandry Przegalińskiej, Olgi Drendy i Mirosława Filiciaka o takich zagadnieniach jak wirtualna rzeczywistość, postinternet czy elektroniczna literatura. Ebook można bezpłatnie pobrać ze strony Narodowego Instytutu Audiowizualnego - nina.gov.pl oraz magazynu Dwutygodnik.com.
Kontakt dla mediów
rzecznik prasowy, kierownik działu promocji i komunikacji
Tel.:: +48 22 380 49 75
E-mail: agnieszka.wolak@nina.gov.pl
specjalista ds. komunikacji
Tel.:: +48 22 380 49 76
E-mail: dorota.zajdel@nina.gov.pl

Narodowy Instytut Audiowizualny

ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

NIP: 525-234-20-56

e-mail: media@nina.gov.pl

Formularz kontaktowy