Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
BIP

Główny specjalista ds. montażu wideo

Data publikacji: 22 / 12 / 2017
Miejsce: Warszawa - siedziba FINA

Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny poszukuje:

głównego specjalisty ds. montażu wideo

który byłby wsparciem przy realizacji projektu konserwacji i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych – „Nitrofilm”. Głównymi obowiązkami byłaby praca z audiowizualnymi materiałami filmowymi, otrzymanymi w procesie skanowania taśm filmowych w wysokich rozdzielczościach, obsługa profesjonalnych magnetowidów, a także systemów dystrybucji sygnałów cyfrowych.

Opis stanowiska pracy:

  • kontrola jakościowa skanów taśmy filmowej (pliki DPX) pochodzących z różnych rodzajów i stanów zachowania taśmy światłoczułej;
  • synchronizacja, ułożenie sekwencji oraz montaż zeskanowanych materiałów taśmy filmowej;
  • wykonywanie projektów ostatecznych napisów towarzyszących filmowi (napisy początkowe, końcowe, plansze z napisami dla filmów niemych);
  • Ścisła współpraca z filmoznawcami oraz działem technicznym odpowiedzialnym za skanowanie materiałów;
  • obsługa w zakresie wymiany danych w procesie conformingu i on-line;
  • kontrola techniczna materiałów po transkodowaniu przed procesami rekonstrukcji cyfrowej obrazu oraz po wykonaniu rekonstrukcji;
  • Prowadzenie ewidencji digitalizowanych materiałów oraz tworzenie raportów z wykonanych prac.
  • prowadzenie dokumentacji z przeprowadzonych prac.

Wymagania:

  • bardzo dobra znajomość oprogramowania do edycji nieliniowej Final Cut 7 i\lub Final Cut X, Adobe Premiere oraz Adobe Photoshop;
  • bardzo dobrą znajomość formatów kodowania i kompresji materiałów audio-wideo;
  • bardzo dobra znajomość standardów przesyłania sygnałów cyfrowych obrazu i dźwięku;
  • duża wiedza ogólna, praktyczna i  teoretyczna, dotycząca technologii i standardów telewizyjnych i kinowych.
  • znajomość jęz. angielskiego, umożliwiająca korzystanie z dokumentacji technicznej;
  • wykształcenie wyższe;
  • minimalny staż pracy w obrębie montażu wideo i/lub postprodukcji - 5 lat

Pożądana wiedza z zakresu:

  • zagadnień praktycznych  na stanowiskach: montażysty, kopisty wideo, asystenta kolorysty;
  • znajomości obsługi magnetowidów typu Betacam Digital, HDCAM, HDCAM SR, a także krosownic audio/ wideo;
  • znajomości oprogramowania DVS Clipster;
  • zagadnień praktycznych przy postprodukcji cyfrowej w technologii Digital Intermediate.

Oferujemy:

  • umowę o pracę w państwowej, nowoczesnej instytucji kultury;
  • pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole;
  • możliwość rozwoju zawodowego.

Wymagane dokumenty:

  • CV z podanym przebiegiem nauki i pracy zawodowej;
  • list motywacyjny;
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.07.1997 o ochronie danych osobowych Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. . 926 ze zm.".

Aplikacje prosimy nadsyłać do 15 stycznia 2018 na adres:eoniszczuk@fn.org.pl

umieszczając w temacie wiadomości skróconą nazwę stanowiska oraz swoje nazwisko

wg. podanego wzoru: VIDEO_IKSIŃSKI

Proces rekrutacji na w/w stanowisko będzie dwuetapowy. Etap pierwszy obejmuje analizę przesłanych zgłoszeń kandydatów w kontekście potrzeb organizacji oraz kontakt e-mailowy
z wybranymi osobami. Etap drugi będzie polegał na rozmowie kwalifikacyjnej i wyborze osoby na wskazane w ogłoszeniu stanowisko.