Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Interfejs dziedzictwa | Ekspertyza

Przeczytaj ekspertyzę Interfejs dziedzictwa. Przestrzeń udostępniania dziedzictwa cyfrowego autorstwa dr Alka Tarkowskiego, dr Justyny Hofmokl oraz Moniki Jędralskiej.

Ze Wstępu:

,,
W niniejszej ekspertyzie zajmujemy sie optymalną formą prezentacji polskiego dziedzictwa w internecie. Dotychczas nie zostały w pełni wypracowane na gruncie polskim skuteczne i odpowiadające oczekiwaniom współczesnych odbiorców modele prezentacji treści archiwalnych w Sieci. W chwili obecnej zarówno zdigitalizowane zasoby jak i proces digitalizacji są w znaczącym stopniu rozczłonkowane i niespójne. Chodzi tu przede wszystkim o działania, modele i narzędzia pozwalające na popularyzację dziedzictwa i zapewnienie do niego dostępu użytkownikom wykorzystującym treści do celów niekomercyjnych (komercyjne wykorzystanie dziedzictwa nie jest przedmiotem tej ekspertyzy). Uwzględniamy zarówno „zwykłych” użytkowników, jak i grupy i sposoby korzystania o szczególnym znaczeniu lub wartości: zastosowania edukacyjne, wykorzystanie treści do celów naukowych, artystycznych, czy promocję kultury i dziedzictwa polskiego za granicą.
,,
Pliki do pobrania
PDF
Interfejs dziedzictwa.pdf

Zobacz również