Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Adam Kliczek, Wikimedia Commons, CC BY SA
Powrót

Film w edukacji regionalnej

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT opracowało publikację Film jako pomoc dydaktyczna w edukacji regionalnej. Autorami artykułów są nauczyciele szkolni i akademiccy, doradcy metodyczni oraz animatorzy kultury i przedstawiciele branży filmowej.

Publikacja składa się z dwóch części. Pierwsza to przede wszystkim opis filmu Trzy… dwa… jeden! TRAKT!, który przybliża najmłodszym Trakt Królewsko-Cesarski w Poznaniu. Film w zabawny i przystępny sposób zaznajamia dzieci z atrakcjami turystycznymi Traktu, z historią jego zabytków i zachęca je do aktywnego uczestnictwa w kulturze swojego regionu. 

Druga część publikacji poświęcona jest roli filmu i programów telewizyjnych w edukacji regionalnej i edukacji filmowej w szkole. Znajdziemy w niej opis sposobów wykorzystania filmu na lekcjach poświęconych edukacji regionalnej na podstawie Poznania oraz wykaz materiałów filmowych o tematyce regionalnej dotyczących Poznania i Wielkopolski.

Pliki do pobrania
PDF
Film jako pomoc dydaktyczna w edukacji regionalnej.pdf

Zobacz również