Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA

Korczak | Niezrealizowane filmy Wajdy

Niedawno obchodziliśmy kolejną rocznicę powstania w getcie warszawskim, a w naszym cyklu o niezrealizowanych filmach Andrzeja Wajdy prezentujemy scenariusz filmu "Korczak" datowanego na rok 1982, którego autorem był John Briley.

Wesele 1963 | Niezrealizowane filmy Wajdy

W trzeciej odsłonie cyklu o niezrealizowanych projektach Andrzeja Wajdy w zbiorach FINA – „Wesele 1963” czyli słynny dramat w niepoprawnej politycznie uwspółcześnionej wersji na pograniczu Wyspiańskiego i Smarzowskiego.

Wielki Tydzień | Niezrealizowane filmy Wajdy

W kolejną rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim przypominamy pierwszy wariant pomysłu Andrzeja Wajdy i jego scenarzystów na adaptację opowiadania Wielki Tydzień Jerzego Andrzejewskiego, który nie zyskał akceptacji władz wobec zbliżającej się tragicznej atmosfery Marca 1968 roku.

Dziedzictwo dla przyszłości | Publikacja dla nauczycieli

Polecamy publikację na temat reuse'u w edukacji. Przykłady konkretnych rozwiązań pomogą wygodnie i legalnie wykorzystywać archiwalne zasoby w praktyce szkolnej.

Blokowisko | Niezrealizowane filmy Wajdy

W ramach cyklu prezentującego niezrealizowane projekty Wajdy w zbiorach FINA polecamy „Blokowisko” – artykuł Agnieszki Polanowskiej na temat niespełnionego filmu o niespełnionej miłości.