Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA

Reuse, remiks, recycle | Publikacja FINA

Przeczytaj publikację na temat ponownego wykorzystania materiałów filmowych i audiowizualnych. Jest ona owocem konferencji poświęconej temu, jak instytucje kultury i ich odbiorcy mogą wykorzystywać istniejące zbiory audiowizualne i filmowe w czasach gwałtownego rozwoju technologii cyfrowych i Internetu.

Poszerzona rzeczywistość miasta

Zobacz miasto i jego mieszkańców sprzed kilku stuleci, posłuchaj dźwięków charakterystycznych dla różnych ulic i budynków, zagraj w grę miejską lub po prostu przejdź się wybraną ścieżką historyczno-kulturową. Weź smartfona lub tablet i ruszaj w miasto.

Circuit bending | Drugie życie starej elektroniki

Awaria urządzenia oznacza dziś zazwyczaj jedno – śmietnik. Coraz większą popularność zdobywa jednak odmienne podejście do sprawy. Wystarczy zaingerować w układ scalony, aby uzyskać tani i niepowtarzalny instrument muzyczny.

Netart | Esej Piotra Cichockiego

To, czy netart przetrwał, nie jest kwestią pierwszoplanową. Istotne jest to, że idea netartu znalazła nieczekiwane i przerastające wyobrażenia jego uczestników rozwinięcie. Wydaje się, że po szerokich zmianach społecznych, zainspirowanych przez wczesne prace nurtu, nadszedł czas „nowego netartu”, o nie mniejszym potencjale krytycznym.

Fotografia w internecie | Esej Tomasza Ferenca

Teoretycy kultury wizualnej już od dawna analizują skutki procesu coraz dalej idącej mediatyzacji życia społecznego oraz nadmiaru otaczających nas obrazów. Zjawisko to zostało także dostrzeżone przez artystów i jest przez nich komentowane językiem sztuki współczesnej.