Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
plakat festiwalu
Powrót

Wiszniewski, Dziworski, Krynicki, Kofta | NInA na Dwóch Brzegach

30 lipca w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą rozpoczyna się Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Będzie na nim można zobaczyć między innymi koprodukcje NInA, a także uczestniczyć w spotkaniach wokół serii „Polska Szkoła Dokumentu”.

W programie Festiwalu znalazły się dwa koprodukowane przez NInA dokumenty: Nadal wracam. Portret Ryszarda Krynickiego w reż. Adama Sikory (pokaz 30 lipca o godzinie 15:00) oraz Jonasz w brzuchu Lewiatana Krzysztofa Wierzbickiego (pokaz 6 sierpnia godzinie 10:00).

31 lipca o godzinie 16:00 odbędzie się pokaz dokumentów Wojciecha Wiszniewskiego, które NInA wydała na DVD w ramach cenionej przez publiczność serii Polska Szkoła Dokumentu. Widzowie obejrzą Ślad, Elementarz, Historię pewnej miłości i Opowieść o człowieku, który wykonał 552% normy. Spotkanie poprowadzi redaktor serii Tadeusz Sobolewski.

Z kolei 3 sierpnia o godzinie 13:15 odbędzie się pokaz jednego ze szkolnych filmów Wojciecha Wiszniewskiego Jutro. 31 kwietnia-1 maja 1970.

4 sierpnia festiwalowej publiczności  zaprezentowane zostanie również najnowsze wydawnictwo z serii Polska Szkoła Dokumentu – DVD z filmami Bogdana Dziworskiego. Prezentację wybranych tytułów – Dwuboju klasycznego, Fechmistrza, Krzyża i topora, Kilku opowieści o człowieku – oraz spotkanie z twórcą poprowadzą Grażyna Torbicka i krytyk filmowy Sebastian Smoliński.

Wszystkie pokazy odbędą się w Kinie pod Srebrną Gwiazdą.

O festiwalu

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne: premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii, jak również spektakle teatralne, wystawy, koncerty i wydarzenia innych dziedzin. Program filmowy zestawia propozycje kina autorskiego, artystycznego, niezależnego, zaangażowanego społecznie, oryginalne formy kina najnowszego i młode kino europejskie. Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Grażyna Torbicka.

Narodowy Instytut Audiowizualny jest partnerem festiwalu.

Zobacz również