Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Limbs of Sun”, reż. Krzysztof Skonieczny i Jacqueline Sobiszewski
Powrót

Teledysk „Limbs of Sun” nagrodzony na Nowych Horyzontach

12-minutowy teledysk „Limbs of Sun” w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego i Jacqueline Sobiszewski do muzyki Mikołaja Laskowskiego zdobył nagrodę za najlepszy wideoklip na 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Film został wyprodukowany przez NInA w ramach projektu Audiowizje.

Utwór Mikołaja Laskowskiego (ur. 1988) Limbs of Sun na organy został napisany dla holenderskich zespołów Slagwerk den Haag oraz Ives Ensemble. Przeznaczony jest do wykonywania w jednym konkretnym miejscu, sali koncertowej Orgelpark w Amsterdamie.

 

Tym ciekawsze jest to, że został zobrazowany on filmem Krzysztofa Skoniecznego i Jacqueline Sobiszewski, będący zapisem ich podróży po Stanach Zjednoczonych. Piszą o swoim projekcie tak: „podróż w głąb czasu, pejzażu i świadomości: południowo-zachodnie stany USA w czarno-białych ruchomych obrazach i niepokojąca muzyka instrumentalna. Entropia amerykańskiego snu”.

- See more at: http://muzykotekaszkolna.pl/1520-multimedia/2266-wideo/cat/2273/subcat/2275/item/15055#sthash.7Ys73CzO.dpuf

Utwór Mikołaja Laskowskiego (ur. 1988) Limbs of Sun na organy został napisany dla holenderskich zespołów Slagwerk den Haag oraz Ives Ensemble. Przeznaczony jest do wykonywania w jednym konkretnym miejscu, sali koncertowej Orgelpark w Amsterdamie. Tym ciekawsze jest to, że został zobrazowany on filmem Krzysztofa Skoniecznego i Jacqueline Sobiszewski, będącym zapisem ich podróży po Stanach Zjednoczonych. Piszą o swoim projekcie tak:

,,
Podróż w głąb czasu, pejzażu i świadomości: południowo-zachodnie stany USA w czarno-białych ruchomych obrazach i niepokojąca muzyka instrumentalna. Entropia amerykańskiego snu.
,,

 

Klip do utworu Limbs of Sun został wyprodukowany przez Muzykotekę Szkolną i Narodowy Instytut Audiowizualny w ramach projektu Audiowizje. Teledyski do muzyki współczesnej. Do tej pory w ramach cyklu zrealizowano cztery teledyski:

- See more at: http://muzykotekaszkolna.pl/1520-multimedia/2266-wideo/cat/2273/subcat/2275/item/15055#sthash.7Ys73CzO.dpuf

O cyklu „Audiowizje”

Klip do utworu Limbs of Sun został wyprodukowany przez Muzykotekę Szkolną i Narodowy Instytut Audiowizualny w ramach projektu „Audiowizje. Teledyski do muzyki współczesnej”. Tak opowiada o nim jego kurator, Jan Topolski:

,,
Czas zerwać z mitem, że muzyka współczesna jest dziwna i abstrakcyjna. Czas pokazać, że do kawałków żyjących kompozytorów można opowiedzieć jakąś fabułę lub pobawić się formą filmową. Chcemy pokazać utwory polskich twórców w nowym kontekście, wyprowadzić je w przestrzeń kina, telewizji i internetu. Pomieszać widownie, obiegi, środowiska. Stąd pomysł na unikatowe twórcze kolaboracje, na wciągnięcie w sprawę czołowych polskich filmowców, którzy sami wybierają kompozytora i utwór, a następnie w porozumieniu z autorem realizują swoją wizję w obrazie.
,,

Do tej pory w ramach Audiowizji zrealizowaliśmy cztery teledyski:

1. Artur Zagajewski – EC 14 (reż. Piotr Stasik)

2. Katarzyna Głowicka – Sun Spot (reż. Zuzanna Solakiewicz)

3. Sławomir Kupczak – Novella (reż. Iwona Bielecka)

4. Mikołaj Laskowski – Limbs of Sun (reż. Krzysztof Skonieczny & Jacqueline Sobiszewski)

 

Limbs of Sun | Zobacz teledysk

„Limbs of Sun”, reż. Krzysztof Skonieczny i Jacqueline Sobiszewski

Zobacz również