Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Girls Code Fun
Powrót

Programowanie dla dziewczynek | Kurs

Zapraszamy dziewczynki w wieku 8–12 lat do rozpoczęcia przygody z programowaniem w ramach bezpłatnego cyklu warsztatów (24 października–19 grudnia), które organizujemy we współpracy z fundacją Girls Code Fun.

Podczas spotkań uczestniczki nauczą się programowania w języku Scratch, który został stworzony przez Instytut Technologiczny w Massachusetts (MIT), czyli  najlepszą uczelnię technologiczną na świecie. Pozwala on na tworzenie i dzielenie się interaktywnymi historiami, animacjami i prostymi grami. Podczas zajęć uczestniczki zostaną wprowadzane w podstawowe pojęcia programowania takie jak: zmienne warunkowe, iteracje, wyzwolenia zdarzeń. Aktywności przy komputerze będą przeplatane interaktywnymi ćwiczeniami pozwalającymi lepiej zrozumieć programowanie komputerowe.

Dlaczego dla dziewczynek?

Za 5 lat deficyt na pracowników wśród informatyków i programistów może przekraczać ponad 30 proc. Dlatego informatyka i programowanie to kierunki studiów najbardziej przyszłościowych. 

Szczególnie ważne są dla nas dziewczynki, ponieważ kobiety stanowią tylko 10% absolwentów kierunków informatycznych w Polsce. Motywowanie i wspieranie dziewcząt wpływa na polepszenie wyników w testach z dziedzin nauk ścisłych, uznawanych stereotypowo za męską domenę.

Zasady uczestnictwa

Spotkania w ramach kursu odbywają się w siedzibie NInA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie. Udział w nich jest bezpłatny, prosimy jednak o wcześniejsze wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie Girls Code Fun.

Kurs składa się z ośmiu spotkań (24.10; 7.11; 14.11; 21.11; 28.11; 5.12; 12.12; 19.12) odbywających się w soboty w godz. 10.00-12.00. Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z regulaminem kursu.

Zapraszamy dziewczynki w wieku 8–12 lat.

Girls Code Fun

Girls Code Fun to fundacja mająca na celu motywowanie i zachęcanie dziewczynek w wieku szkolnym do zdobywania wiedzy w zakresie nowych technologii. Więcej informacji na temat działalności fundacji, kursów programowania i nie tylko, znajdziecie na stronie Girls Code Fun.

Pliki do pobrania
PDF
Programowanie dla dziewczynek - Regulamin kursu.pdf

Zobacz również