Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
warsztaty edukacyjne NInA, fot. Malwina Toczek
Powrót

Akademia Dzieci | Program warsztatów edukacyjnych

Od początku marca do końca czerwca zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z edukacji medialnej oraz w zajęciach muzycznych w NInA.

Zapraszamy grupy przedszkolne oraz klasy szkół podstawowych na bezpłatne warsztaty, poświęcone zasadom funkcjonowania Internetu, podstawom komunikacji, kwestiom związanym z bezpieczeństwem w sieci oraz przechowywaniem danych (pamięć, gromadzenie danych, archiwizowanie informacji, archiwum).

Dzieci będą także mogły wziąć udział w warsztatach muzycznych organizowanych przez redakcję portalu Muzykoteka Szkolna, edukacyjnego portalu NInA pogłębiającego zainteresowanie muzyką klasyczną. Będzie można poznać tajniki ludzkiego głosu, poczuć, że „rytm to jest to!”, a także znaleźć odpowiedzi na pytania: co historia muzyki zawdzięcza bezsenności i co tkanina ma wspólnego z muzyką.

Zasady uczestnictwa

W warsztatach mogą wziąć udział zorganizowane grupy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, a zajęcia dostosowane są każdorazowo do wieku, możliwości poznawczych i zainteresowań dzieci. Spotkania, prowadzone przez, doświadczonych w pracy z najmłodszymi, animatorów, pedagogów i muzyków, będą się odbywać w środę i piątek (warsztaty edukacji medialnej) oraz w co drugi czwartek (warsztaty muzyczne). Organizatorzy zapraszają przedszkolaki w wieku od 4 do 6 lat w godzinach 9.30-10.30, a dzieci ze szkół podstawowych od godz. 11.00 do 12.30.

Aby grupa wzięła udział w programie Akademia Dzieci, reprezentant instytucji lub nauczyciel musi zaakceptować regulamin, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy, wybierając je z wyznaczonych terminów lub telefonicznie zarezerwować miejsce, dzwoniąc pod numer: +48 22 380 49 82.

W razie pytań prosimy o kontakt z Grzegorzem Krause z Działu Edukacji i Badań NInA (grzegorz.krause@nina.gov.pl, tel. 22 380 49 82).

Pliki do pobrania
PDF
NInA_oswiadczenie_ wizerunek.pdf
PDF
Akademia_Dzieci_Regulamin_Edycja_Wiosenna.pdf

Zobacz również