Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Damy i huzary”, reż. Krystyna Janda
Powrót

Paczka Świąteczna od Ninateki

W Święta, zamiast oglądać Kevina i Familiadę, rozpakuj internetową Paczkę Świąteczną Ninateki. Zestaw znakomitych premier teatralnych, koncertowych i filmowych będzie dostępny już 21 grudnia.

Na początek prawdziwy hit – Damy i huzary Aleksandra Fredry w reżyserii Krystyny Jandy. To jedno z najnowszych przedstawień Teatru Telewizji z brawurową rolą Andrzeja Grabowskiego jako Majora.

Poza tym w paczce:

Dwie fabuły ze Studia Munka

Obie nawiązują bezpośrednio do okresu Bożego Narodzenia. Pierwsza to Psubrat Marii Zbąskiej – luźna adaptacja opowiadania Etgara Kereta Dziewczyna Corbiego, stanowiąca przewrotną wersję Opowieści Wigilijnej z polskim blokowiskiem w tle. Druga to Ojcze masz Kacpra Lisowskiego. Bohaterem filmu jest czterdziestoletni Marcel, muzyk punkrockowy, który zgodnie z hasłem „no future”, żyje od koncertu do koncertu i od imprezy do imprezy. Jego życie wywraca do góry nogami Basia, dawna przyjaciółka – w zamierzeniach Marcela kolejna przygoda na jedną noc.

Klasyczne dokumenty

Dla miłośników dokumentu przygotowaliśmy filmy z Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, w tym dzieła klasyków polskiego kina: Kazimierza Karabasza (Punkt widzenia, 1974), Ireny Kamieńskiej (Na otwartym sercu, 1986) oraz Marcela Łozińskiego (Ćwiczenia warsztatowe, 1986). Ponadto w paczce znajdzie się dokument Przepraszamy za usterki Mariana Marzyńskiego z 1966 roku, który jest wyjątkową podróżą w czasie do pierwszych lat stałego programu Telewizji Polskiej, a także Dziad i baba (1982) Tomasza Zygadły – ciepły portret dwojga starszych ludzi, których proste, wiejskie życie wpisuje się w niespieszny, odwieczny rytm przyrody.

Koncerty

Świąteczne wieczory na pewno umilą koncerty gwiazd polskiej sceny: Gaby Kulki, Kayah, Dawida Podsiadło i znakomitej wokalistki jazzowej Beaty Przybytek, a także piosenki Jerzego Wasowskiego w wykonaniu Grzegorza Turnaua i Magdy Umer.

Animacja dla dzieci

A dla najmłodszych mamy Trzech króli Anny Błaszczyk – zabawną ilustrację kolędy ze zbioru Pastorałki i kolędy z melodyjami wydanego w Krakowie w 1843 roku.

Zapraszamy już 21 grudnia do Ninateki.

Zobacz również