Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
kadr z teledysku „Novella”, reż. Iwona Bielecka
Powrót

NInA na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty

Wyprodukowane przez NInA teledyski do muzyki współczesnej w reżyserii Iwony Bieleckiej oraz Krzysztofa Skoniecznego i Jacqueline Sobiszewski powalczą w konkursie Powiększenie. NInA będzie także partnerem Polish Days, najważniejszego wydarzenia branżowego festiwalu.

Teledyski do Novelli Sławomira Kupczaka oraz do Limbs of Sun Mikołaja Laskowskiego powalczą w konkursie Powiększenie, przeznaczonym dla filmów dokumentalnych, fabularnych i eksperymentalnych, a także wideoklipów, sztuki wideo i etiud szkolnych. Oba filmy powstały w ramach drugiej edycji projektu Audiowizje, na specjalne zamówienie Muzykoteki Szkolnej, portalu popularyzującego muzykę klasyczną wśród dzieci i młodzieży. W poprzedniej odsłonie projektu powstały filmy na podstawie utworów Katarzyny Głowickiej (reż. Zuzanna Solakiewicz) oraz Artura Zagajewskiego (reż. Piotr Stasik).

Jan Topolski, kurator cyklu Audiowizje, tak opowiada o projekcie:

,,
Czas zerwać z mitem, że muzyka współczesna jest dziwna i abstrakcyjna. Czas pokazać, że do kawałków żyjących kompozytorów można opowiedzieć jakąś fabułę lub pobawić się formą filmową. Chcemy pokazać utwory polskich twórców w nowym kontekście, wyprowadzić je w przestrzeń kina, telewizji i internetu. Pomieszać widownie, obiegi, środowiska. Stąd pomysł na unikatowe twórcze kolaboracje, na wciągnięcie w sprawę czołowych polskich filmowców, którzy sami wybierają kompozytora i utwór, a następnie w porozumieniu z autorem realizują swoją wizję w obrazie.
,,

Teledyski będzie można zobaczyć 26 lipca o godzinie 22.00 w Kinie Nowe Horyzonty. To jednak nie pierwsza festiwalowa prezentacja klipów. Były już pokazywane podczas Nocy Wideoklipów w ramach 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz w siedzibie NInA. Od niedawna można je oglądać także w serwisie Muzykoteka Szkolna.

Polish Days

Polish Days to najważniejsze wydarzenie branżowe MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, organizowane po raz kolejny we współpracy z NInA. To tu na zamkniętych pokazach filmowych przedstawiciele branży z całego świata poznają najnowsze kino polskie na każdym etapie produkcji – oglądają gotowe filmy, poznają fragmenty filmów w fazie postprodukcji, słuchają prezentacji projektów w developmencie. Polish Days to znakomita możliwość dla producentów i twórców na promocję swoich projektów, zaplanowanie strategii festiwalowej oraz znalezienie zagranicznych partnerów (agentów sprzedaży, koproducentów, dystrybutorów).

W tym roku we Wrocławiu prezentowane będą, m.in. Knives Out Przemysława Wojcieszka, Ostatnia rodzina Jana P. Matuszyńskiego, Królewicz Olch Kuby Czekaja, Photon Normana Leto, Człowiek z magicznym pudełkiem Bodo Koxa, Wilkołak Adriana Panka, Volterra Jacka Borcucha, Amok Kasi Adamik, Zwierzęta Grega Zglińskiego czy Pokot Agnieszki Holland (koprodukcja NInA).

undefined

Zobacz również