Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały prasowe
Powrót

Najlepsze etiudy z Łodzi | 15. Festiwal Łodzią po Wiśle

7-8 kwietnia w warszawskim Kinie Iluzjon odbędzie się 15. Festiwal Szkoły Filmowej w Łodzi. W pokazach konkursowych zobaczymy jedenaście etiud fabularnych, sześć dokumentalnych, siedem operatorskich i trzynaście animacji.

Festiwal Łodzią po Wiśle jest organizowany w Warszawie od 2003 roku. Od początku jego założeniem była promocja studentów Szkoły Filmowej w Łodzi, a także konfrontacja ich twórczości z publicznością i środowiskiem filmowym. Etiudy, jak co roku, oceni profesjonalne jury. Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach: Najlepsza Etiuda Fabularna, Najlepsza Etiuda Dokumentalna, Najlepsza Etiuda Operatorska/Zdjęcia, Najlepsza Etiuda Animowana. Ponadto  wyłoniony zostanie zwycięzca Grand Prix i przyznane zostaną Wyróżnienia.

W programie tegorocznego festiwalu znajduje się również pokaz filmu Kamienne chleby – wspólnego projektu studentów reżyserii powstałego pod opieką Jana Jakuba Kolskiego. Obok projekcji w ramach festiwalu odbędą się również prezentacje, warsztaty i dyskusje .

Studenci nagrodzeni z poprzednich lat to obecnie cenieni filmowcy. Leszek Dawid – reżyser Jesteś Bogiem – wygrał festiwal w 2004 roku filmem Bar na Victorii. W tym samym roku Jan Komasa, późniejszy reżyser Sali samobójców i Miasta 44, został wyróżniony za etiudę Fajnie, że jesteś. Nagrodzona w 2011 roku etiuda dyplomowa Bez śniegu utorowała zaś Magnusowi von Hornowi drogę do głośnego Intruza, który zdobył m.in. nagrody w Gdyni i Sztokholmie.

NInA jest partnerem festiwalu i fundatorem nagrody głównej oraz pierwszych nagród w każdej z kategorii.

Więcej informacji na stronie festiwalu.

 

Pliki do pobrania
PDF
Informacja_RODO_Filmoteka_Narodowa_Instytut_Audiowizualny.pdf

Zobacz również