Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Statuetka nagrody MocArty, fot. Malwina Toczek/NInA
Powrót

MocArt 2016 dla Orkiestrownika!

W Warszawie rozdano MocArty, nagrody radia RMF Classic. W kategorii Rzecz z klasą nagrodzono Orkiestrownik – wyprodukowaną przez NInA i IMiT edukacyjną aplikację na urządzenia mobilne.

Orkiestrownik to nowoczesny przewodnik po muzyce klasycznej w formie bezpłatnej aplikacji mobilnej. Centralną częścią programu jest Wirtualna orkiestra, pokazująca wykonanie utworu Bolero autorstwa Maurice'a Ravela przez muzyków Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka, jednego z najwybitniejszych polskich dyrygentów. W programie możemy śledzić poszczególne ścieżki instrumentalne utworu, grę muzyków, gesty dyrygenta, porównywać wszystko z zapisem nutowym.

Dzięki głosom internautów Orkiestrownik zwyciężył w kategorii Rzecz z klasą. W finale konkursu Orkiestrownik pokonał tak różne kandydatury jak projekt pawilonu Centrum Dialogu „Przełomy” w Szczecinie, książki wydawnictwa Wytwórnia, AIRLY (czujnik zanieczyszczeń powietrza) czy kolekcję mebli Piotra Polka.

Trzy lata temu do nagrody MocArty została nominowana kolekcja Trzej Kompozytorzy poświęcona postaciom Witolda Lutosławskiego, Krzysztofa Pendereckiego i Henryka Mikołaja Góreckiego, również przygotowana przez Narodowy Instytut Audiowizualny.

Pobierz

Aplikacja mobilna Orkiestrownik na smartfony i tablety jest dostępna w systemach Android i iOS. Można ją pobrać ze sklepów Google Play oraz iTunes. W wersji podstawowej aplikacja waży 55 MB, natomiast na życzenie użytkownika istnieje możliwość pobierania dodatkowych materiałów do pamięci urządzenia.

Pobierz z Google Play

Pobierz z iTunes

Autorzy

Producentami aplikacji są: Instytut Muzyki i Tańca (IMiT) i Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA).

Producentem wykonawczym jest Netigen Kluzowicz sp. j.

Aplikacja została sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Zobacz również